Okolo sveta s palcom hore

Okolo sveta s palcom hore - takto nazýva svoj štýl cestovania Peter Hoferek, známy aj ako „Hogy". Za 14 mesiacov prešiel 25 krajín a keďže rád spoznáva svet čo najlacnejšie - aj s priateľkou sa presúvali najčastejšie stopom. Na nocovanie používali svoj vlastný stan, ale neraz sa im podarilo prespať aj na nečakaných miestach. Napríklad vo veži starobylého hradu - ale viac o tom porozprával Eve Vasilovej:

Okolo sveta s palcom hore - 1. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Cez východnú Európu do Iránu, potom do Austrálie a cez juhovýchodnú Áziu, Čínu, Strednú Áziu a Rusko až späť domov na Slovensko. To je cesta, o ktorej nám dnes rozpráva Peter Hoferek. Ako povedal Eve Vasilovej, samozrejme, chcel okúsiť aj všetky možné chute sveta, a tak nepohrdol ani durianom, teda neuveriteľne smradľavým ovocím:

Okolo sveta s palcom hore - 2. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Samozrejme, Peter Hoferek si zo sveta priniesol aj mnoho ďalších zážitkov a porozpráva o nich napríklad už tento štvrtok (25.2) v Pezinku a potom aj v ďalších mestách v rámci festivalu Cestou necestou. No a ak chcete vidieť miesta, o ktorých nám hovoril dnes, pozrite si jeho fotografie v našej galérii.

Autorka: Eva Vasilová foto: Peter Hoferek

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame