Olympijské hry 2020
Olympijské hry 2020

Chile – autom na 5 sopiek nad 5000 metrov

Manželia Janka a Roman Hromníkovci z Trenčína radi spoznávajú svet na štyroch kolesách a doslova milujú neschodné až nebezpečné terény. Jednoducho chcú otestovať, čo všetko zvládnu oni aj auto. Na jar tohto roku sa aj s kamarátmi vybrali do Chile a ich cieľom bolo na aute z tamojšej požičovne vyjsť na päť sopiek nad 5000 metrov nad morom. Ako povedali Eve Vasilovej, zaujímavé zážitky zbierali aj počas presunu k vulkánom - napríklad videli unikátne geoglyfy:

Chile - autom na 5 sopiek nad 5000 metrov - 1. časť

Dvadsaťpäťtisíc metrov vertikal - takto nazvali svoju expedíciu v Chile manželia Janka a Roman Hromníkovci. Už vieme, že ich cieľom bolo dostať sa autom na päť tamojších sopiek a na každej vyjsť nad päťtisíc metrov nad morom. Čo všetko museli riešiť a zdolať, sa dozvedela Eva Vasilová:

Chile - autom na 5 sopiek nad 5000 metrov - 2. časť

Unikátne sú nielen zážitky, ale aj fotografie, ktoré si Hromníkovci z tejto expedície priniesli. Pozrieť si ich môžete aj vy v našej galérii. Ttíto cestovatelia o svojich zážitkoch porozprávajú zajtra na festivale v bratislavskom dome kultúry Ružinov a 20. novembra v Piešťanoch.


Autorka: Eva Vasilová Foto: Janka a Roman Hromníkovci