Tour de France 2022
Tour de France 2022

Mozambik – portugalská architektúra, pláže, ale aj chudoba

Mozambik – jedna z najchudobnejších krajín na juhovýchode Afriky. Veľmi pomaličky sa tam na pobreží začína rozvíjať aj turistické zázemie. Stále však patrí medzi časti sveta, kam ešte nedorazil globálny cestovný ruch. A tak je skôr cieľom pre cestovateľov, ktorí majú radi dobrodružstvo. Zdenko Somorovský sa tam však vybral preto, lebo má rád históriu a zároveň portugalčinu, a tak sa snaží navštíviť všetky krajiny, kde sa hovorí práve týmto jazykom. Viac aj o tom povedal Eve Vasilovej:

Mozambik – portugalská architektúra, pláže, ale aj chudoba - 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

O Mozambiku nám dnes rozpráva Zdenko Somorovský, ktorý sa do tohto afrického štátu vybral aj za históriou. A tou doslova dýcha ostrov s rovnakým názvom ako má samotná krajina:

Mozambik – portugalská architektúra, pláže, ale aj chudoba - 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Mozambik – chudobná africká krajina, ktorá sa dodnes vyrovnáva s dôsledkami občianskej vojny. Navyše pravidelne sužovaná cyklónmi. Jeden z nich doslova zdevastoval tamojšie mesto Beira a aj tam sa počas svojho putovania po Mozambiku vybral Zdenko Somorovský. O tom čo zažil porozprával Eve Vasilovej:

Mozambik – portugalská architektúra, pláže, ale aj chudoba - 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Autorka: Eva Vasilová; Foto: Zdenko Somorovský

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame