Tour de France 2022
Tour de France 2022

New York – mesto plné parkov a zaujímavých budov

New York – prvé hlavné mesto Spojených štátov amerických a v súčasnosti najväčšie a najľudnatejšie mesto tejto krajiny. Sú ľudia, ktorých to do tejto metropoly neláka, no mnohí, ktorí ju navštívili, si chcú jej atmosféru vychutnať znova a znova. A patrí medzi nich aj Katarína Kotrbancová. Čo ju do tohto mesta stále ťahá – porozprávala Eve Vasilovej:

New York - 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

O New Yorku nám dnes rozpráva Katarína Kotrbancová, ktorá tam bola po prvý krát v roku 2014 a odvtedy tam chodieva pravidelne. Niekedy po zaujímavých zákutiach tohto mesta sprevádza aj turistov zo Slovenska a nikdy neobíde Central park. Je najväčší na Manhattane a piaty najväčší v tomto veľkomeste. Rozkladá sa na 340tich hektároch, je tam viac ako 9000 lavičiek na sedenie a v jednej časti budete takmer nepretržite počuť hudbu Beatles:

New York - 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Zaujímavosti New Yorku dnes spoznávame s Katarínou Kotrbancovou, ktorá tam chodieva pravidelne už takmer 8 rokov. Obľúbila si najmä časť Manhattan, ktorá je akoby polostrovom, kdeže ju z dvoch strán obtekajú rieky. Ale NIE preto sú tamojšie ulice často zahalené do akéhosi oparu. Dôvod vysvetlila Eve Vasilovej:

New York - 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

4E44A995-DB46-4CBB-A868-36151EE60466.jpeg

Autorka: Eva Vasilová; Foto: Katarína Kotrbancová

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame