MS v hokeji 2022
MS v hokeji 2022

Laos: Krajina, kde dodnes pociťujú dôsledky vietnamskej vojny

Laos – ázijská krajina, ktorá sa po corona-pandémii opäť otvorila pre turistov. Ondrej Kameniar tam bol pred pár rokmi aj s partiou jaskyniarov a o zážitkoch z laoského podzemia nám už rozprával. Vybrali sa však aj na okružnú jazdu po severe tejto krajiny, a tak videl napríklad jeden z tamojších čínskych projektov:

Laos: Krajina, kde dodnes pociťujú dôsledky vietnamskej vojny - 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Laos – ázijská krajina, kde dodnes pociťujú dôsledky takzvanej vietnamskej vojny. Hoci sa odohrávala v rokoch 1964 až 1975, niektoré miesta ju pripomínajú dodnes. Napríklad mesto Long Tieng. Aj tam sa s partiou jaskyniarov a prírodovedcov vybral Ondrej Kameniar.

Laos: Krajina, kde dodnes pociťujú dôsledky vietnamskej vojny - 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

O Laose nám dnes rozpráva jaskyniar a zoológ Ondrej Kameniar. So svojimi kolegami tam pomáhal mapovať krasovú oblasť Kamuan a takisto po tejto krajine cestovali. Ako povedal Eve Vasilovej, keďže sa pohybovali v horských a vidieckych oblastiach, často mali problém nakúpiť si potraviny:

Laos: Krajina, kde dodnes pociťujú dôsledky vietnamskej vojny - 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

61,2.jpg

Autorka: Eva Vasilová; Foto: Ondrej Kameniar

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame