Tour de France 2022
Tour de France 2022

Argentína – zaujímavosti Patagónie a Ohňovej zeme

Argentína – krajina v južnej časti juhoamerického kontinentu, ktorá láka ľudí z celého sveta najmä svojou prírodou. Už 26 rokov tam pravidelne chodieva Peter Koutný, ktorý študoval španielčinu, a tak ho zaujímajú najmä krajiny, v ktorých sa hovorí týmto jazykom. Pozoruhodnou oblasťou Argentíny je podľa neho Patagónia, ktorá je úplne iná, ako tá v Chile. Viac o tom povedal Eve Vasilovej

Argentína - 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Jej názov je odvodený od latinského slova aregentum – čiže striebro, pretože, keď sa prví Európania stretli s domorodými obyvateľmi, dostali od nich do daru predmety vyrobené zo striebra. To je jedna zo zaujímavostí z histórie Argentíny. Práve o tejto krajine a najmä o oblasti Patagónia nám dnes rozpráva Peter Koutný. Ako cestovateľ oceňuje tamojšiu cestu s číslo 40:

Argentína - 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Zaujímavosti Argentíny dnes spoznávame s Petrom Koutným, ktorý do tejto krajiny chodieva pravidelne ako cestovateľ, ale aj ako turistický sprievodca. Po prvý krát tam bol v roku 1996 a vrátil sa odtiaľ len nedávno, a tak Evu Vasilovú zaujímalo, aké najvýraznejšie zmeny tam za ten čas postrehol:

Argentína - 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Cestokino(10).jpg

Autorka: Eva Vasilová; Foto: Peter Koutný

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame