Iracký Kurdistan – 3 týždne stopom

Svet spoznáva najradšej stopom a nocuje v stane alebo u miestnych obyvateľov – taká je cestovateľská filozofia Tomáša Pastierika a presne takto prežil 3 týždne aj v Irackom Kurdistane. V tejto časti Iraku však využil aj služby hotelov:

Iracký Kurdistan - 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Iracký Kurdistan – autonómna oblasť v severovýchodnom Iraku, kde väčšinu obyvateľov tvoria Kurdi. Láka väčšinou cestovateľov s dobrodružnejšou povahou a medzi nich patrí aj Tomáš Pastierik. Vybral sa tam na jar tohto roku, a hoci jeho prvotným cieľom bolo tamojšie hlavné mesto Erbyl, napokon všetko bolo inak. Hneď začiatok cesty mu totiž skomplikovali pandemické opatrenia, keďže nemal aktuálny PCR test. Viac aj o tom porozprával Eve Vasilovej:

Iracký Kurdistan - 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Kurdistan – historicko-etnicko-geografické označenie pre územie obývané Kurdmi v Turecku, Sýrii, Arménsku, Iráne a Iraku. A práve o irackej časti, kde majú Kurdi od roku 1974 autonómiu, nám dnes rozpráva cestovateľ Tomáš Pastierik. Ako povedal Eve Vasilovej – zaujímavým zážitkom preňho bolo vidieť tamojšiu náboženskú rôznorodosť:

Iracký Kurdistan - 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Autorka: Eva Vasilová; Foto: Tomáš Pastierik

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame