Burundi: Ako sa žije v jednej z najchudobnejších krajín sveta?

Burundi – jedna z najchudobnejších krajín sveta. Aj preto v tejto časti Afriky pomáha naša Vysoká škola svätej Alžbety. Ako humanitárny a rozvojový pracovník tam už od roku 2013 pôsobí Zoltán Komlósi s manželkou. Do roku 2018 tam žil, ale stále tam pravidelne chodieva na dlhšie obdobia, takže život v tejto krajine pozná naozaj dobre. Ako povedal Eve Vasilovej, jedným z problémov je tam možnosť pracovať, pretože zamestnaných je len 10 % Burunďanov:

Cestovateľské kino: Burundi 1/3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Obrovské rozdiely v tejto krajine sú medzi životom v  mestách a na dedinách. Má rozlohu ako polovica Slovenska, ale žije tam 13 miliónov ľudí – Burundi je skutočne preľudnený štát v Afrike a vidno to tam aj na živote. Rozpráva nám o ňom Zoltán Komlósi, ktorý tam pôsobí už takmer 10 rokov. Hlavným mestom krajiny je v súčasnosti Gitega, hoci do roku 2019 to bola Bujumbura, čo je zároveň aj najväčšie mesto. Viac aj o nich povedal Eve Vasilovej:

Cestovateľské kino: Burundi 2/3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Ako to vyzerá na svadbách v Burundi? Africkú Burundi dnes spoznávame so Zoltánom Komlósim, ktorý tam chodieva ako humanitárny pracovník, ale takisto aj so slovenskými turistami. Jeho fotografie odtiaľ si môžete pozrieť v galérii tohto článku. Ako povedal Eve Vasilovej, je to hornatá a väčšinou zelená krajina:

Cestovateľské kino: Burundi 3/3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Burundi_PC090106.JPG


Autorka: Eva Vasilová; Foto: Zoltán Komlósi

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame