Rwanda: Krajina vulkánov, divokej prírody a horských goríl

Burundi a Rwanda – to sú dve africké krajiny, kam pravidelne chodieva Zoltán Komlósi. Už takmer 10 rokov v tejto časti sveta pôsobí ako humanitárny a terénny pracovník Vysokej školy svätej Alžbety. Ako povedal Eve Vasilovej, je medzi nimi obrovský rozdiel. Zatiaľ, čo Burundi, o ktorej nám rozprával pred týždňom je extrémne chudobná, Rwanda za posledné roky urobila veľký pokrok. A vidno to najmä na hlavnom meste Kigali:

Rwanda - 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Rwanda – africká krajina, ktorá má za sebou pohnutú históriu. Spory medzi tamojšími kmeňmi Tutsiov a Hutuov, vyústili do etnického vyvražďovania v roku 1994. Trvalo 100 dní a podľa odhadov si vyžiadalo okolo 800 tisíc obetí. Práve o tejto časti sveta nám rozpráva Zoltán Komlósi a Evu Vasilovú zaujímalo, aká je medzi týmito etnikami atmosféra v súčasnosti:

Rwanda - 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Precestoval 30 afrických krajín, ale jeho srdcovou záležitosťou sa stali Rwanda a takisto Burundi. Zoltán Komlósi tam aj práve teraz pôsobí ako humanitárny pracovník, chodieva tam však aj s turistami zo Slovenska. Ako povedal Eve Vasilovej, má tam aj mnohé obľúbené prírodné miesta a medzi ne patrí napríklad dažďový prales:

Rwanda - 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

IMG_8936.JPEG

Autorka: Eva Vasilová; Foto: Zoltán Komlósi

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame