Ekvádor – mi amor...

Ekvádor – juhoamerická krajina, ktorú si doslova zamilovala cestovateľka Veronika Kapcová Balážiová. Po prvý krát tam išla už v roku 2011 – kvôli práci v prekladateľskej agentúre a takisto študovať španielčinu. A hoci dnes žije na Slovensku, do Ekvádoru chodieva stále. Ako na ňu pôsobí tamojšie hlavné mesto – aj o tom porozprávala Eve Vasilovej:

Ekvádor – mi amor...A Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Ekvádor – mi amor, čiže moja láska – takto nazvala Veronika Kapcová Balážiová knihu svojich úsmevných pocitopisov, v ktorej opisuje zážitky z tejto krajiny. A o niektorých nám rozpráva dnes v Rádiu Slovensko. Ekvádor je známy aj tým, že k nemu patrí unikátne súostrovie Galapágy, keďže však za pobyt tam si treba poriadne zaplatiť, Ekvádorčania tvrdia, že majú aj Galapágy pre chudobných. Ako sa dozvedela Eva Vasilová ide o malý neobývaný ostrov:

Ekvádor – mi amor... B Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Precestovala 80 krajín sveta - jej srdcovkou je Ekvádor. Práve o tejto krajine nám dnes rozpráva Veronika Kapcová Balážiová, ktorá tam istý čas žila a pred pár rokmi sa tam vybrala znova aj s manželom. A jedným z ich cieľov bol Amazonský prales, ktorý všeobecne čelí obrovským výrubom vo viacerých krajinách, ktoré sa oň delia. Ako povedala Eve Vasilovej, v Ekvádore je však aj ďalší ekologický problém:

Ekvádor – mi amor...C Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Autorka: Eva Vasilová, Foto: Veronika Kapcová Balážiová

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame