Maledivy

Hrsť drahokamov roztrúsených na rovníku v azúrových vodách Indického oceánu - aj takto popisujú súostrovie Maledivy. 1 196 ostrovov, z nich okolo 200 obývaných. Ležia na koralových atoloch a väčšinou nepresahujú výšku 2 a pol metra nad morom. Práve tam sa vybral cestovateľ Milan Bardún a ako povedal Eve Vasilovej, táto krajina má špeciálne pravidlá pre všetkých, ktorí tam prichádzajú:

Maledivy - 1. časť

Tropický raj pod názvom Maledivy - to je kúsok sveta, ktorý spoznávame dnes. Podľa informácií z internetu je tam v týchto dňoch výnimočný stav pre atentát na tamojšieho prezidenta, ale bežní dovolenkári, medzi ktorými je napríklad aj naša tenistka Dominika Cibulková, to zrejme veľmi nepociťujú. Cestovateľ Milan Bardún tam bol začiatkom leta a Eve Vasilovej porozprával o svojich zážitkoch z týchto ostrovov:

Maledivy - 2. časť

A k tomu, samozrejme, všade krásny biely piesok a priezračná morská voda - dokumentujú to aj fotografie, ktoré si Milan Bardún z Maledív priniesol a vidieť ich môžete aj vy v našej galérii. No a viac o svojich zážitkoch porozpráva zajtra na festivale Cestou necestou v Bratislave.

Autorka: Eva Vasilová foto: Milan Bardún