Športová televízia
Športová televízia

Zimný zraz turistov

Zimný zraz turistov

Galéria

04.jpg 01.jpg 03.jpg 02.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 09.jpg 08.jpg

Od 2. do 5. februára sa v Ružomberku konal 50. zimný zraz Klubu slovenských turistov a Turistických oddielov mládeže. Tento rok prišlo okolo 1300 turistov. Organizátori naplánovali 12 bežkárskych i peších trás. Napr. si mohli pozrieť prírodnú pamiatku Krkavú skalu - skalnú ihlu, ktorá sa so svojimi 22 metrami patrí medzi najvyššie skalné ihly na Slovensku. Ladislav Eliaš sa na jednej z trás, neďaleko Májekovej chaty, turistov opýtal na ich zážitky.

Zimný zraz turistov - 1. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Jednou z možných výletov počas 50. zimného zrazu turistov bol aj vrch Sidorovo, čo je dominanta nad Vlkolíncom. Patrí do pohoria Veľká Fatra a v minulosti ho nazývali aj Žiar alebo Híravá. Nesie dokonca stopy prehistorického hradiska spred 2500 rokov. Účastníci mali možnosť vybrať si aj z fakultatívnych výletov. Záverečný program spojený s kultúrnym vystúpením Folklórneho súboru Liptov sa konal v sobotu večer v športovej hale Koniareň v Ružomberku. Ladislav Eliaš tam stretol aj Pavla Mruga - predsedu Regionálnej rady Klubu slovenských turistov Stará Ľubovňa.

Zimný zraz turistov - 2. časť Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Ak sa chcete ku turistom pridať a zažiť podobný zraz, máte šancu opäť o rok. V Oščadnici sa bude konať 51. zimný zraz turistov. Dovtedy bude ešte 64. letný zraz - 6. až 9. júla na Duchonke. Zároveň pôjde o 2. medzinárodný letný zraz turistov V4.

Fotky:
01. Malinô Brdo
02. Hry Turistického oddielu mládeže /TOM/
03. Pri Májekovej chate
04. Malinô Brdo – na vyhliadku
05. – 06. Vyhliadka
07. Klub slovenských turistov Kremnička

Autor: Ladislav Eliaš

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame