Olympijské hry 2020
Olympijské hry 2020

Rádiovíkend 17. 7. 2021 - pozvánky

Rádiovíkend 17. 7. 2021 - pozvánky

Nevšedné putovanie históriou Kremnice

... sa začína zajtra o 13:00 pred vstupnými bránami mesta. Viac povie Martin Varhaňovský

Kremnica

--

Večerná prehliadka kaštieľa s koncertom

... na vás čaká dnes o 18:00 a 20:00 v Markušovciach. Dozviete sa, ako žili a kde pôsobili jednotliví členovia rodiny Máriássyovcov na prelome 18. a 19. storočia.

--

Historický vláčik Korýtko

... obľúbená atrakcia v Ružomberku, zažíva už svoju štvrtú sezónu. Podrobnosti má Katarína Šarafínová.

Korýtko Liptov

--

Strom zaľúbencov

Už sedem desaťročí je buk lesný - previsnutý pred dnešnou budovou Horskej záchrannej služby ozdobou Starého Smokovca. Tvarom a aj funkciou pripomína obrovský zelený dáždnik. Dnes o 13:30 ho slávnostne pomenujú ako Strom zaľúbencov. Bude pod ním osadené veľké drevené srdce, v ktorom bude napísané: Keď sa pod týmto stromom pobozkáte, vaša láska bude pevná ako tatranská žula. Ide o chránený strom a je zakázané doň čokoľvek vyrývať. Hneď vedľa v Tatranskej informačnej kancelárii si budú môcť všetci zaľúbení na pamiatku zakúpiť turistickú známku, kde si môžu napísať dátum návštevy.

--

Živý šach v Piešťanoch

... môžete vidieť dnes prvýkrát o 14:00 pred kinom Fontána v mestskom parku a druhýkrát o 19:00 v kúpeľnom parku. O programe povie Mária Michalčíková.

Živý šach

--

18. 07.

Bludné balvany nevybojovanej vojny v Slanských vrchoch

... je názov turisticko-vzdelávacej exkurzie, ktorá sa začína zajtra o 9:00 v Slanskej Hute pri cintoríne. Hlavným cieľom trasy budú bunkre, tzv. ropíky, postavené v rokoch 1937-38 ako súčasť československého pohraničného opevnenia. Okruh prejdete s Janom Voralom, bývalým dôstojníkom z Trebišova. Dĺžka trasy je 12 kilometrov.

--

Cykloturistický výlet Za Andy Warholom

... sa začína zajtra o 8:00 vo Svidníku pred sochou generála Svobodu. Máte na výber dve trasy - 95 kilometrovú cez Medzilaborce alebo 70 kilometrovú cez Mikovú.

--

Muzpas

Turistickú novinku Muzpas predstaví Dominika Moravčíková z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Stredné Slovensko.

Muzpas

Autor a foto: Ladislav Eliaš