Ako si nájsť správne povolanie

Ako si nájsť správne povolanie

Čím chceš byť keď vyrastieš? Deti s odpoveďou zvyčajne nemajú problém. S pribúdajúcimi rokmi to už býva tažšie. Klára Grausová sa pokúsi ťažké rozhodovanie uľahčiť. 

1. časť

Máte chuť dať v práci výpoveď a začať sa živiť niečím úplne iným? Zahodiť kariéru, skúsenosti, vychodené chodníčky a začať zase od nuly ale nie je jednoduché. Niekedy je to však to najlepšie, čo môže človek pre seba spraviť. Slovo má Klára Grausová.

2. časť

Včera sme v našom seriáli o zmene povolania hovorili aj o tom, že spúšťačom môže byť aj zmena životnej situácie. Napríklad materská dovolenka. Redaktorka Klára Grausová sa rozprávala s mamičkami, ktoré si to vyskúšali na vlastnej koži. Svoj príbeh takto opisuje Tamara Gončarová.

3. časť

Nájsť to pravé zamestnanie znamená absolvovať niekedy aj desiatky pracovných pohovorov. Ako sa na ne správne pripraviť  - pýtala sa Klára Grausová.

4. časť

Celý tento týždeň hľadáme prácu - alebo lepšiu prácu - a pri tom sa môžeme stretnúť aj s pohovorom v cudzom jazyku. Prím hrá samozrejme angličtina...Klára Grausová zisťovala, ako sa pripraviť na takýto pracovný pohovor a začneme skúsenosťami absolventov vysokých škôl

5. časť

Tak nech sa darí - a hlavne v zdraví - takto premostíme k téme, ktorá je pred nami...už od pondelka sa budeme liečiť z nádchy, teploty, bolesti hlavy - porovnáme si recepty starých materí s dnešnou lekárskou vedou - akú domácu liečbu môžeme využiť, čo naozaj zaberá....

Autorka: Klára Grausová; Ilustr. foto: Pixabay