Pracujeme z domu

Pracujeme z domu

Práca z domu bola kedysi obľúbeným benefitom, ktorý raz za čas využívalo približne 20% zamestnancov. Dnes je pre mnohých nevyhnutnosťou a prispôsobiť sa museli firmy, zamestnanci a aj legislatíva. Čo všetko sa zmenilo a čo by sa ešte zmeniť malo - o tom bude reč v našom seriáli s Dášou Omastovou.

Pracujeme z domu 1

Videokonferencie, online prezentácie, či vzdialené pripojenie počítača - zamestnanci si museli veľmi rýchlo zlepšiť svoje digitálne zručnosti, aby mohli pracovať z domu. Stále je však jedna oblasť, ktorej mnohí nevenujú dostatočnú pozornosť a následky môžu byť katastrofálne. Téme domácej kyberbezpečnosti sa venuje Dáša Omastová.

Pracujeme z domu 2

Pracujeme z domu. To je realita týchto dní a aj téma nášho seriálu. Súčasnej situácii sa musel prispôsobiť celý chod firmy a to aj v zdanlivých drobnostiach, akými sú obedy, či rôzne benefity. Ako sa zmenili povie Dáša Omastová.

Pracujeme z domu 3

Home office bol ešte pred rokom obľúbeným benefitom - pracovať raz za čas z pohodlia obývačky a pokojne aj v pyžame - naozaj lákavé. Teraz, keď je pre mnohých povinným a trvá už naozaj dlho - ukazuje aj svoje náročnejšie stránky. Ako s nimi bojovať povie Dáša Omastová.

Pracujeme z domu 4

Nemusím nikam cestovať, kolegovia ma nerušia, som v pohodlí domova. Toto si na začiatku éry home office hovorili viacerí. Dnes už je jasné, že všetko dobré je aj na niečo zlé. Slovo má Dáša Omastová.

Pracujeme z domu 5

Autorka: Dáša Omastová; Foto: PIXABAY/lukasbieri