Nákupy cez internet

Nákupy cez internet

V stredu bude Európsky deň spotrebiteľov. Aké práva má zákazník, ak si tovar vyberá na diaľku? To si povieme v úvodnej časti seriálu o nákupoch cez internet. Lenka Leláková oslovila riaditeľku Európskeho spotrebiteľského centra Katarínu Zalaiovú:

Nákupy cez internet - 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Ak si cez internetový obchod kúpite napríklad tričko a nesadne vám veľkosť, máte právo ho do 14 dní vrátiť. Ale vyskúšať neznamená používať - pri mikrofóne Lenky Lelákovej na to upozorňuje Marián Jargaš z odboru ochrany spotrebiteľa Slovenskej obchodnej inšpekcie:

Nákupy cez internet - 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Dnes (15. 3.) je Európsky deň spotrebiteľov, preto aktuálny seriál venujeme radám pre bezpečné nákupy cez internet. V dnešnej časti budeme hovoriť o tom, aké informácie by mal na webe zverejniť online obchod a teda čo by si mal pozorne všímať aj zákazník. Lenka Leláková oslovila Mariána Jargaša zo Slovenskej obchodnej inšpekcie:

Nákupy cez internet - 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

V stredu bol Európsky deň spotrebiteľov. Aké práva má zákazník, ak si tovar vyberá na diaľku? To si povieme v úvodnej časti seriálu o nákupoch cez internet. Lenka Leláková oslovila riaditeľku Európskeho spotrebiteľského centra Katarínu Zalaiovú:

Nákupy cez internet - 4 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Nákupy cez internet je téma aktuálneho seriálu... Lenže čo potom, keď vám príde tovar s poškodeným obalom?

Nákupy cez internet - 5 (A) Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Mariána Jargaša zo Slovenskej obchodnej inšpekcie oslovila Lenka Leláková:

Nákupy cez internet - 5 (B) Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Autorka: Lenka Leláková, Foto: CANVA

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame