321 slov - literárne šortky poslucháčov Rádia Slovensko (edícia 2023)

321 slov - literárne šortky poslucháčov Rádia Slovensko (edícia 2023)

Rádio Slovensko 321 slov - literárne šortky poslucháčov Rádia Slovensko. Edícia 2023.

Objavte v sebe spisovateľa a vyhrajte nový laptop od Rádia Slovensko.

Hľadáme literárne talenty a objavujeme spisovateľský potenciál našich poslucháčov. Prihláste sa so svojou vlastnou poviedkou, ktorá je napísaná 321 slovami do našej jarnej súťaže.

Stačí, ak nám do 10. marca pošlete krátku poviedku na ľubovoľnú tému pozostávajúcu z 321 slov.

Pätnásť najlepších textov, do finále vyberie odborná porota Rádia Slovensko zložená z literátov a odborníkov slova Slovenského rozhlasu. Tento rok je ambasádorkou súťaže spisovateľka Táňa Keleová-Vasilková.

Vybrané práce zaznejú v podaní známych hercov vo vysielaní Rádia Slovensko 6. - 24. marca. Konkrétne v relácii »Dobré ráno, Slovensko!« v pondelok až v piatok - vždy pred deviatou. Autori najlepších poviedok získajú poukážky na nákup kníh a absolútny víťaz súťaže získa laptop.

Absolútneho víťaza spoznáme v pondelok 27. marca v programe »Dobré ráno, Slovensko!«.

Aké sú podmienky?

Každý účastník súťaže môže poslať najviac jednu svoju vlastnú krátku poviedku v rozsahu 321 slov, ktorá doteraz nebola ešte nikde publikovaná. (Prípustný je rozdiel + - päť slov.) Do počtu slov sa rátajú aj všetky predložky spojky a podobne. Téma poviedky nie je určená.

Ako na to?

Vašu poviedku nám zašlite od 21.1.2023 do 10.3.2023 prostredníctvom riadne vyplneného kontaktného formulára na konci tohto článku s uvedením vašich kontaktných údajov: meno a priezvisko, adresa, mail, telefónne číslo. Do políčka „Odpoveď“ vložíte text vašej poviedky. Ak ste správne vyplnili a odoslali formulár, na obrazovke sa vám objaví hlásenie, že bol správne odoslaný - to je potvrdenie, že sme ho aj prijali.

Pochváľte sa kreativitou slova a prispejte k rozvoju nášho jazyka! :)

ŠTATÚT SÚŤAZE (PDF, 89kB)

 

Foto: RTVS
Text presahuje maximálna dĺžku 10000 znakov

* = povinné údaje

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame