Dobré ráno, Slovensko budú od 1. februára moderovať dvojice

Články

Dobré ráno, Slovensko budú od 1. februára moderovať dvojice

29. 01. 2016 10:00

Rádio Slovensko vo svojom rannom vysielaní predstaví významnú novinku: počínajúc 1. februárom sa budú poslucháčom ranného vysielania Dobré ráno, Slovensko prihovárať moderátorské dvojice.

Prvú moderátorskú dvojicu vytvoria naši stabilní ranní moderátori Ivana Ilgová a Roman Bomboš. Ivana s Romanom spolu vo verejnoprávnom rozhlase pôsobia už 22 rokov, ranné moderovanie vo dvojici však pre nich určite bude novou pozitívnou skúsenosťou. Roman prišiel do Slovenského rozhlasu ako čerstvo vyštudovaný učiteľ, Ivana v tom čase pracovala v mládežníckom vysielaní Štúdio Forte a Romana v rozhlase zaúčala. „Vo dvojici sa to ťahá lepšie – to bola prvá vec, ktorá ma po tejto ponuke napadla. S Romanom sme pomaly už ako manželia, poznáme sa skrz naskrz, dokonca roky sedíme v jednej kancelárii,“ hovorí Ivana. „S Ivanou sa budem cítiť bezpečne - asi ako keď si sadáte do auta k vodičovi, ktorému dôverujete. V éteri medzi nami funguje spoločná chémia a verím, že budeme pre poslucháčov dostatočne príťažliví, čo je zasa fyzika. Matematicky to bude 1 plus 1 a tým pádom aj znásobená kvalita,“ dopĺňa ju s úsmevom Roman.


Roman Bomboš, Ivana Ilgová. Foto: Ľuboš Houška/RTVS

Druhú dvojicu tvoria dlhoroční a známi moderátori Petra Bernasovská a Andrej Wallner. Obaja si hneď na prvom skúšobnom vysielaní „sadli“ a spoločné moderovanie im ide perfektne. Petra je súčasťou moderátorského tímu Rádia Slovensko už takmer 4 roky, predtým pracovala v súkromnom rádiu a práve tam sa spoznala s Andrejom. „Vždy sa mi páčilo Andrejove vysielanie, pretože má zmysel pre humor. Na našu spoluprácu sa veľmi teším a podľa prvých skúšok sme si ako kolegovia v éteri veľmi sadli. Zároveň je pre mňa veľkou cťou vysielať ráno v Rádiu Slovensko, ktoré je jedno z najpočúvanejších ranných vysielaní na Slovensku.“ Andrej hovorí, že jeho minuloročný príchod do Rádia Slovensko bol pre neho veľkou výzvou. „Ponuka moderovať ranné vysielanie pre mňa zároveň predstavuje veľkú zodpovednosť a vážim si dôveru, ktorú do mňa moji kolegovia vložili. Petru vnímam ako veľkú profesionálku, poznám jej prácu, jej štýl moderovania a tiež zmysel pre humor. Veľmi sa našu spoluprácu teším,“ uzatvára Andrej.