Výstava mexického maliara v Slovenskom rozhlase

Kultúra

Výstava mexického maliara v Slovenskom rozhlase

16. 03. 2017 09:50

Dňa 20. 3. 2017 o 17: sa v budove Slovenského rozhlasu na Mýtnej 1 v Bratislave uskutoční  otvorenie výstavy mexického maliara Lala Sáncheza Del Valle "Turning the Inside Out" za prítomnosti mexickej veľvyslankyne J.E. p. Alicie Buenrostro Massieu.
Výstava pozostáva z 18 obrazov strednej veľkosti vytvorených počas pôsobenia umelca  v Komárne na Slovensku. Technika spočíva v spontánnom vrstvení akrylových farieb na plátno, pričom maľba vychádza zvnútra von.

Lalo Sánchez Del Valle sa narodil v roku 1968 v Mexiko City, začínal v umení ako samouk. Neskôr študoval na Národnej škole výtvarných umení v Paríži a na Škole dizajnu Parsons v New Yorku. Jeho obrazy boli vystavované tak individuálne ako aj kolektívne v Mexiku, Rakúsku, na Slovensku, v Maďarsku a v Spojených štátoch amerických.  
Lalo Sánchez Del Valle sa považuje za humanistu a fakt, že je  samouk to potvrdzuje. Len samoukovia uvádzajú vo svojom „vyhlásení", že šírka ich záujmov, vplyvov a znepokojenia im neumožňuje žiadnu špecializáciu.

Výstava potrvá do 31. 3. 2017

Galéria je otvorená v pracovných dňoch 12:00 - 17:00
Vstup voľný

Živé vysielanie
??:??