Príbeh lásky

Relácie

Príbeh lásky

01. 06. 2018 11:43

Láska napísala už tisíce príbehov, filmov, piesní a je aj súčasťou života každého z nás. Túžime po nej, prežívame ju, obetujeme sa pre ňu. No napriek tomu odpovedať na otázku "Čo je to láska?" nie je vôbec jednoduché. Skúsi to Dáša Omastová.  

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Ak chcete, aby sa vaša láska stala nesmrteľnou, namaľujte nádherný obraz, skomponujte tú najkrašiu skladbu, alebo napíšte tú najlepšiu báseň. Andrej Sládkovič svojej Maríne venoval ľúbostné veľdielo - a skončil ako maturitná otázka. Na láskyplné vyznania, ktoré pretrvali veky, aj na tie súčasné si posvietila Dáša Omastová.

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Aj my máme svojho Rómea a Júliu - Andreja Sládkoviča a Marínu Pischlovú. Skutočný príbeh ich osudovo nenaplnenej lásky je známy - ako jeho však hrdinovia nakoniec prežili svoj život? Aj to sa dozviete v Banskej Štiavnici v zážitkovej expozícii v Dome Maríny, kde nahrávala Dáša Omastová.

3. časť
Stiahnuť audio súbor

Banská Štiavnica - mesto baníkov, slávnej histórie, prvých vysokých škôl na našom území a dávno predtým aj vulkánu, ktorý mu priniesol nerastné bohatstvo...Okrem toho by sme však Štiavnicu mohli označiť aj za náš malý Paríž - mesto lásky - veď práve tu sa odohral jeden z najznámejších ľúbostných príbehov - Príbeh Andreja Sládkoviča a jeho Maríny. Po ich stopách sa vydáme s Dášou Omastovou.

4. časť
Stiahnuť audio súbor

Celý tento týždeň hovoríme o nenaplnenej, no večnej láske Andreja Sládkoviča a jeho sladkej Maríny. Dnes okrem nádherných veršov bude reč aj o súčasných podobách lásky - slovo má Dáša Omastová.

5. časť
Stiahnuť audio súbor


Autorka: Dáša Omastová; Ilustr. foto: archív a Eugen Omasta

Živé vysielanie
??:??