Naši a svetoví: Dominika Hitková

Ľudia

Naši a svetoví: Dominika Hitková

06. 10. 2018 17:27

Možno sa už aj vám pošťastilo navštíviť vo Viedni najstaršiu cukráreň, odkiaľ si kedysi  už cisárovná Sissi  dala nosiť obľúbené fialkové cukríky. A aj dodnes  ju vyhľadávajú osobnosti zvučných mien. Možno aj preto, že ešte stále tam pripravujú dobroty  len podľa  starých receptov.  Práve  v tomto historickom skvoste s veľkým úspechom  vedie oddelenie dizajnu atraktívna, mladá Slovenka Dominika Hitková.  Keď tam  začínala mala dvadsať šesť rokov,  dnes má o päť viac a na konte množstvo uznaní. Aká bola jej cesta k susedom ? Porozprávala  Ľubici  Hargašovej. 

Naši a svetoví: Dominika Hitková I.
Stiahnuť audio súbor

Dominika Hitková, dievča z Martina nad Žitavou, malej dedinky pri Zlatých Moravciach, je prvá cudzinka,  ktorá dostala šancu naplno ukázať svoj talent a majstrovstvo  v najstaršej rakúskej cukrárni vo Viedni. Je vedúcou oddelenia dizajnu a vedenie spoločnosti, ktoré má svoje ďalšie pracoviská po celom svete, by ju najradšej na rukách nosilo. Aj to zistila Ľubica Hargašová.

Naši a svetoví: Dominika Hitková II.
Stiahnuť audio súbor

Dizajnérka v najstaršej cukrárni vo Viedni  Dominika Hitková je úspešná mladá žena. Stačilo jej päť rokov , aby si  získala  uznanie spoločnosti. Dnes jej vychádzajú maximálne v ústrety a plnia všetky jej želania. Stačí jej to? Aj k tejto téme sa postupne  dostali v rozhovore s Ľubicou Hargašovou.

Naši a svetoví: Dominika Hitková III.
Stiahnuť audio súbor

Doteraz  Dominika Hitkova úspešne plnila predovšetkým želania svojej mamy. Čo nevidieť začne si plniť vlastné sny.  Možno bude pokračovať v šľapajach  svojho starého otca, ktorý  miloval umeniu. Akokoľvek sa rozhodne, vždy má dvere otvorené a ponuku  pracovať  na ktoromkoľvek mieste na svete. Nuž, kto vie, tomu aj svet žičí.

Autorka: Ľubica Hargašová; Foto: archív DH

Živé vysielanie
??:??