Výlet vo Vyšných Ružbachoch

Rádiovíkend pozvánky a reportáže

Výlet vo Vyšných Ružbachoch

06. 01. 2018 09:30

Dnes Vás zoberieme do lokality Spišskej Magury - do obce, ktorá leží vo výške 623 m.n.m. - v doline Zálažného potoka. Vyšné Ružbachy - okrem kúpeľov ponúkajú aj možnosti turistických trás v zime i v lete. Ladislava Eliaša do obce zobral riaditeľ neziskovej organizácie Zamoyski inštitút – Radoslav Babjarčík.  

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Pri návšteve obce Vyšné Ružbachy určite nezabudnite na travertínový lom. Dláta kamenosochárov ho premenili na  galériu sôch pod otvoreným nebom. Je najstarším sympóziom na území Slovenska. Vznikli tu sochy, ktoré akoby priamo vyrastali zo zeme. Nezabudnite na areál s rozlohou niekoľko sto štvorcových metrov, uvidíte tu viac ako sto diel rôznych autorov. Ladislava Eliaša sprevádzal riaditeľ neziskovej organizácie Zamoyski inštitút – Radoslav Babjarčík.

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Ešte raz si zopakujme, čo môžete absolvovať v okolí Vyšných Ružbách. Vyberte sa aj do Slovenského Raja, Vysokých Tatier, navštívte Ľubovniansky hrad a múzeum ľudovej architektúry v prírode, splavte plťou Dunajec alebo si pozrite stálu expozíciu v múzeu Červený Kláštor.

Autor a foto: Ladislav Eliaš

Živé vysielanie
??:??