Nomádi radia ako cestovať

Seriál týždňa

Nomádi radia ako cestovať

23. 06. 2017 08:28

Skúšate radi svoje šoférske zručnosti pri jazde v teréne? Možno práve preto plánujete stráviť letnú dovolenku v aute a navštíviť miesta kde nie je obvyklá premávka... takúto jazdu obľubujú takzvaní autonomádi, ktorí na 4-och kolesách cestujú nielen po Európe, ale aj po iných kontinentoch. Ako teda jazdiť v neprístupnom teréne? Povie Martin Kalužák.

1. časť
Stiahnuť audio súbor

Radi fičíte vysokou rýchlosťou po diaľniciach? Klasický autonomád z vás potom zrejme nebude. Cestovatelia, ktorí dovolenky trávia za volantom obľubujú pokojnejšiu jazdu pri ktorej môžu niečo zaujímavé vidieť. Prečo sa neponáhľať - povie Martin Kalužák.

2. časť
Stiahnuť audio súbor

Jazda cez horské priechody? Pre niekoho strašiak, pre iného lahôdka... v každom prípade ale platí, že takáto jazda má svoje pravidlá. Ak sa letnú dovolenku chystáte stráviť cestovaním autom, možno sa budú hodiť aj vám.

3. časť
Stiahnuť audio súbor


Cestujete do ďalekých krajín autom a to sa vám uprostred jazdy pokazí? Pokaziť to môže aj celú dovolenku. Na čo sa teda pri údržbe vozidla pred cestou pripraviť a aké autá sú vhodné pre vzdialenosti nad 1000 kilometrov? Povie Martin Kalužák.

4. časť
Stiahnuť audio súbor

Krik, plač, nervozita...  zažívate niečo podobné pri cestách autom s deťmi? Naše ratolesti znášajú dlhú jazdu s omnoho menšou trpezlivosťou ako dospelí. Ako ich zabaviť a ako prežiť dovolenku na štyroch kolesách s deťmi?

5. časť
Stiahnuť audio súbor

Pri téme deti zostaneme aj na budúci týždeň. Možno s nimi nechcete cestovať na kraj sveta, ale radšej by ste spolu trávili voľné chvíle na letných festivaloch. Práve o tom bude reč už od pondelka.


Autor: Martin Kalužák; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??