Moderné technológie pri vyučovaní

Seriál týždňa

Moderné technológie pri vyučovaní

21. 09. 2018 08:16

Blogeri, youtuberi, vývojári mobilných aplikácii, programátori webových stránok, grafickí gizajnéri, ale aj copywriteri. Nájdete ich nielen vo svete dospelých, ale sedia aj v školských laviciach. Nové technológie majú niektorí dnešní školáci jednoducho v malíčku. A ako zistila Mária Hvozdíková, trendom začínajú byť aj u tých najmenších. 

Moderné technológie pri vyučovaní
Stiahnuť audio súbor

Ani v jednej triede nenájdete klasickú tabuľu s kriedami. Namiesto nej je tam keramická a interaktívna tabuľa s dataprojektorom a pani učiteľka má na stole notebook. Dá sa riadiť moderná škola plná technológií tak, aby školáci neboli technikou zahltení Mária Hvozdíková nahrávala v Základnej škole Karloveská v Bratislave.

Moderné technológie pri vyučovaní - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

Učí zábavne, no efektívne. Moderných technológií sa nebojí, naopak, tvrdí, že vďaka nim žiaci dosahujú výborné výsledky. Predstavte si napríklad, že ste ochoreli a z domu si pozeráte video s príkladom z matematiky, ktoré celé vysvetlil, nahral a zostrihal váš spolužiak. Takto učí Marta Izsófová zo Základnej školy Mateja Bela v Šamoríne - stretla sa s ňou Mária Hvozdíková.

Moderné technológie pri vyučovaní - 3. časť
Stiahnuť audio súbor

To, že žiak v škole využíva tablet, alebo sleduje látku z interaktívnej tabule, ešte samo o sebe nezaručuje kvalitné vzdelávanie. Ako technológie využívať tak, aby žiak so záujmom získaval informácie a učil sa aj efektívne? Pýtala sa Mária Hvozdíková.

Moderné technológie pri vyučovaní - 4. časť
Stiahnuť audio súbor

Vidieť online operáciu či dokonca sa do nej aj do virtuálnej zapojiť, aj to umožňujú najnovšie technológie pri štúdiu medicíny. Aké sú trendy pri vyučovaní, čo už máme a čo sa zrejme o pár rokov dostane do našich škôl, zhrnula Mária Hvozdíková.

Moderné technológie pri vyučovaní - 5. časť
Stiahnuť audio súbor


Autorka: Mária Hvozdíková; Ilustr. foto: TASR

Živé vysielanie
??:??