RSS: Rekord! Ďakujeme!

RSS: Rekord! Ďakujeme!

Všetci poslucháči Rádia Slovensko, ktorí sa zapojili do nášho charitatívneho projektu Rádio Slovensko Slovensku, podporili v roku 2023 zverejnené výzvy celkovou čiastkou takmer 77.000 eur. ĎAKUJEME VŠETKÝM!

Všetky príbehy z ročníka 2023 nájdete tu.

Tlačová správa RTVS

Vďaka projektu Rádio Slovensko Slovensku sa v roku 2023  vyzbieralo rekordných takmer 77. 000 €

Rádio Slovensko v spolupráci so známym portálom ludialudom.sk a zapojením poslucháčov opäť pomohlo tým, ktorí to najviac potrebujú v projekte Rádio Slovensko Slovensku. V rámci projektu sa podarilo v roku 2023 celkovo vyzbierať rekordných 76.742,24 €. K tejto sume výrazne dopomohla predvianočná výzva, ktorá poslucháčov nenechala chladných a tí počas decembra 2023 znovu finančne podporili príbehy ľudí zahrnutých v projekte.

Bratislava, 12. januára 2024

Srdcom projektu bola opäť redaktorka a moderátorka Rádia Slovensko Marianna Kovácsová, ktorá strávila letný augustový mesiac cestovaním po Slovensku na bicykli, aby osobne predstavila dojemné príbehy ľudí, ktoré boli súčasťou projektu Rádio Slovensko Slovensku v spolupráci s portálom ludialudom.sk. Počas decembra 2023 sa Rádio Slovensko k vybraným príbehom vrátilo v zimnej časti projektu a spustilo predvianočnú výzvu na zbierku. Po tomto výraznom úspechu vyjadrila vďačnosť a obdiv voči všetkým, ktorí prispeli k tomuto kladnému výsledku ich úsilia. „Uplynulý rok bol pre nás mimoriadny nielen vďaka rekordnej sume, ktorú sa nám podarilo vyzbierať, ale aj vďaka neustálej podpore a ochote pomáhať, ktoré sme cítili od našich poslucháčov a darcov. Výsledok zbierky mi dodal neuveriteľnú chuť a energiu pokračovať v tomto zmysluplnom projekte,“ dodala Marianna Kovácsová.

Vďaka rozhlasovému éteru Rádia Slovensko sa zvýšilo povedomie o ťažkých osudoch ľudí a podporili sa tí, ktorí sú odkázaní na pomoc iných. Silné a emotívne príbehy sa dotkli sŕdc poslucháčov, ktorí do 30. septembra 2023 prispeli sumou až 44.708,64 € a počas decembrovej výzvy sa suma zvýšila o úžasných 32.033,60 €. Zbierka bola realizovaná prostredníctvom darcovskej DMS alebo priamo na webe ludialudom.sk

Chcem sa poďakovať poslucháčom Rádia Slovensko za dôveru a vôľu pomáhať. To, že sa dokážeme navzájom vnímať a vieme si podať pomocnú ruku, znamená, že spolu vytvárame lepší svet, lepšie Slovensko. Vždy sa teším, keď sa dobrí ľudia spoja, aby z malých darov poskladali veľké srdce. Som na nás hrdý,“ povedal Ľuboš Černák, riaditeľ Slovenského rozhlasu.

Ďakujeme poslucháčom, ktorí prispeli akýmkoľvek darom a spôsobom. Do projektu Rádio Slovensko Slovensku sa ich zapojilo viac, čo znamená viac pomoci tým, ktorí ju potrebujú. Ďakujem všetkým kolegom z marketingu a  tímu Rádia Slovensko, ktorí na projekte odviedli skvelú prácu. Pomáhame si vzájomne, čo je prísľub aj na ďalšie úspešné charitatívne aktivity, ktoré máme v pláne aj v práve sa začínajúcom roku,“ povedal  Milan Urbaník, manažér marketingu programových služieb Slovenského rozhlasu.

RSS_logo.jpg

Autor: Jindřich Bardon; TS RTVS; Foto: RTVS

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame