Rádio Slovensko Slovensku: Spoznajte silné ľudské príbehy a pomôžte

Rádio Slovensko Slovensku: Spoznajte silné ľudské príbehy a pomôžte

Prispejte ľubovoľnou sumou a staňte sa súčasťou projektu Rádio Slovensko Slovensku.

V spolupráci s neziskovou organizáciou ĽudiaĽuďom.sk pomáhame tým, ktorí to najviac potrebujú. Vaše príspevky budú doručené priamo konkrétnemu príjemcovi z konkrétneho príbehu.

Predstavujeme vám príbehy ľudí, ktorí to nemajú jednoduché a zároveň sme vás počas našej charitatívnej cyklovýzvy vzali do rôznych kútov Slovenska. Viac o putovaní na bicykli našej kolegyne - redaktorky a členky ranného tímu Marianny Kovácsovej sa dozviete vo vysielaní Rádia Slovensko každý pracovný deň po ôsmej a po jedenástej.

Cyklovýzvu sme už úspešne ukončili 20. 8. 2021, no ešte vždy môžete prispieť a podporiť príbeh ktorý vás osloví alebo aj ktorýkoľvek iný príbeh na stránke ĽudiaĽuďom.sk.


Príbeh 20. 8. 2021

"Naším cieľom je získať 3 šteniatka – sučky z účelových zahraničných chovov, z ktorých jedna sa stane zakladateľkou vysokokvalitného chovu psích pomocníkov združenia Psi na život. Zvyšné dve budú pokračovať v programe výcviku vodiaceho alebo asistenčného psa." Psi na životPríbeh - Bratislava Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Chcem podporiť príbeh

Príbeh 19. 8. 2021

"... Martinko sa narodil ako zdravé dieťa, po termíne s mega váhou 4400g a 56cm. Nič nenasvedčovalo tomu, že može byť iný. Aj teraz vyzerá na prvý pohľad, ako zdravé dieťa. To, že nie je niečo v poriadku si všimla pred rokom naša pediatrička, keď sme boli na kontrole, kvôli zväčšeným uzlinám. Martinko tam spustil jeden zo svojich amokov hnevu, kedy sa nedá utíšiť, hádže sa o zem, búcha vecami, a jediné čo možeme spraviť je zabrániť aby neublížil sebe, alebo niekomu inému. Tak začal náš kolotoč behania po doktoroch s prvotnou diagnózou porucha správania. Následne nám neurologička, logopedička, psychiatrička povedali to slovo Autizmus...
...
Od všetkých doktorov sme dostali doporučenie navštevovať ABA terapiu, tá sa odporúča na 2-3roky. Po roku čakania sa nám podarilo Martinka dostať na ABA terapie 2x do týždna. Tiež sme s nim začali chodiť na pohybové TSMT terapie, cvičenia, ktoré mu maju pomocť na rozhýbanie mozgu. Tieto terapie stoja mesačne 500eur, v minimálnych intervaloch, ktoré Martinko potrebuje, aby to malo efekt. Tiež dostáva vitamíny na podporu mozgu, tieto vychádzajú na 50eur mesačne. Na ďalsie odporúčanie sme Martinkovi zaviedli bezlepkovú, bezmliečnu a bezcukorvú stravu, ktorá je tiež finančne náročnejšia. V januári sa chystáme na náš prvý 10 dňový turnus terapii do Poľska k Dr.Veľovi, na ktorý sa nám podarilo vyzbierať peniaze v prvej našej výzve. Všetky tieto veci Martinka pomaličky posúvajú vpred, a učíme sa aj my ako s ním pracovať, ale je to beh na veľmi dlhú trať..." Zdenka JankuraPríbeh - Miloslavov Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Chcem podporiť príbeh

Príbeh 18. 8. 2021

"Naša milovaná Karinka má dnes už 7 rokov a takmer od narodenia bojujeme s jej diagnózou (Detská mozgová obrna-hemyparetická forma / obrna polovice tela). Pre zlepšenie zdravotného stavu potrebuje čo najviac rehabilitovať, preto s ňou absolvujeme rehabilitačné pobyty a rôzne terapie, ktoré však nie sú štátom hradené a sú finančne veľmi náročné, preto veľmi pekne prosíme dobrých ľudí o pomoc.Zo srdca všetkým darcom ďakujeme." Karin RollerováPríbeh - Ivánka pri Dunaji Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Chcem podporiť príbeh

Príbeh 17. 8. 2021

"Prosím dobrých ľudí o finančnú pomoc pre môjho manžela Juraja (37rokov), ktorý v januári 2020 prekonal mozgovú príhodu. V dôsledku nej mu bola diagnostikovaná bdelá kóma." Denisa HoffmannováPríbeh - Blatné pri Senci Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Chcem podporiť príbeh

Príbeh 16. 8. 2021

"Naša organizácia pôsobí v oblasti cyklistiky už takmer dva roky. Organizujeme podujatia ako projekt Na bicykli do obchodu, festival Cyklocestovanie a podielame sa aj na rozvoji cyklistiky v meste Sereď ale aj na celom Slovensku." Mám rád cyklistiku
Príbeh - Sereď Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Chcem podporiť príbeh

Príbeh 13. 8. 2021

"Zámer vznikol z potreby umiestnenia detí so špeciálnymi potrebami do zariadení po dovŕšení tretieho roku života a s tým spojeným plánovaným nástupom matiek opätovne do zamestnania.
V Trnavskom samosprávnom kraji je málo zariadení, kde by naše deti prijali s nadšením a tie, ktoré boli ochotné, zase nespĺňajú požiadavky a predstavy rodičov o starostlivosti o ich špeciálne deti.
Neexistencia vhodných zariadení pre autistické deti spôsobuje zložité, často až neriešiteľné situácie rodín týchto detí. Cieľ projektu je poskytnúť deťom s autizmom dôstojné a milujúce miesto, kde by mohli tráviť čas. Súčasne sa každému klientovi spoluprácou odborníkov a rodičov nastaví individuálny plán, ktorý sa terapiami a ľudským prístupom pokúsime splniť."
Na trati, o. z.

Príbeh - Hrnčiarovce nad Parnou Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Chcem podporiť príbeh
 

Príbeh 12. 8. 2021

"Aj vy sa zaujímate o problematiku seniorov a chcete prispeť dobrej veci? Množstvo realizovaných projektov pre seniorov a ich príťažlivosť dokazuje, že AkSen je správna voľba. Od vzniku v roku 2009 vytvárane podmienky a prostredie na aktivity pre seniorov. Máme viac ako 1100 registrovaných členov a naše služby využívajú aj neregistrovaní seniori.
v domovoch seniorov sme poskytovali canisterapiu a robili sme spoločnosť seniorom v ich voľných chvíľach.Odovzdali sme získané dary od sponzorov tým najnemajetnejším seniorom žijúcich osamelo alebo v domovoch - pripravili sme im pekné Vianoce.
Naše centrá sú v Bratislave, Banskej Bystrici, Piešťanoch a v Prešove.
Plánujeme otvoriť centrum v Žiline, v Košiciach, v Komárne a možno v ďalších mestách, podľa finančných možností. 
Všetky tieto aktivity sú na dobrovoľníckej báze a preto ďakujeme všetkým našim dobrovoľníkom, ktorých viac ako 50 pomáha AkSen plniť sny seniorov.."

AKSEN – Aktívny seniorPríbeh - Piešťany Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Chcem podporiť príbeh

Príbeh 11. 8. 2021

"Sme občianske združenie, ktoré pôsobí pri Detskom domove Lastovička v Trenčíne . Naša činnosť je zameraná na deti umiestnené v Detskom domove Lastovička v Trenčíne na Jilemnického ulici č. 40 a deti v Detskom domove Lastovička v Adamovských Kochanovciach č. 205. Získané finančné prostriedky by sme  využili na úhradu zimnej a letnej rekreácie v detských zážitkových táboroch, počas školských prázdnin. I tieto deti potrebujú prázdniny a zážitky, aké počas roka v detskom domove  neprežijú, potrebujú aspoň na chvíľu uniknúť často krutej realite,  nájsť nové priateľstvá a spoznať nových ľudí."
Občianske združenie Detský domov Lastovička TrenčínPríbeh - Trenčín Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Chcem podporiť príbeh


Príbeh 10. 8. 2021

"Ahojte.Volame sa Samko a Jakubko mame 6 rokov a v januari v.r. 2019 nam bol diagnostikovany Autizmus.CHodime do specialnej skoly ,kde sme predskolaci.Aj ked nerozpraveme a mame problem s porozumenim,velmi sa snazime.Chceli by sme tak velmi zacat rozpravat,ale akosi sa nam to nedari.Mozno nas uz poznate.Uz sme tu boli a vdaka Vam sa nam podarilo navstivit nasich kamaratov delfinov,ktory nam velmi pomohli.Ked sme sa snimi stretli po prvy krat  velmi sme sa bali,lebo su to take velmi velke rybky a my sme boli oproti nim take dva male hrasky.Par dni nam trvalo,kym sme sa skamaratili,ale potom to bolo super a my sme sa tesili na kazdu dalsiu terapiu.Dokonca sa nam pri nich podarilo zacat rozpravat par slovicok.No po prichode domov po par tydnoch,ako keby ta radost z nas vyprchala a opat sme prestali s rozpravanim aj toho mala co sme sa tam naucili.podla odbornikov,by si nasala liecba vyzadovala navstivit nasich kamaratov delfinov aspon 3x za rok,co je financne pre nasich rodicov narocne.Chodime do sukromnej skoly,mimo nasho bydliska,kde nasi rodicia platia 400€ MESACNE.Popri tom musia okrem vydavkov na domacnost a byvanie financne zvladnut nasu dalsiu liecbu ,pmocky,ktore dost nicime,cestovne naklady a este mame skolopovinnu sestru 10 rocnu Nelku.Mamina s ockom aj sestrickou sa snazia s nami pracovat a dat nam co najviac...Mamina je nasa opatrovatelka a ocino zaraba ako sa len da....maju to velmi narocne,a aj ked sa snazia zo vsetkych sil,bez Vasej pomoci a pomoci dobrych ludi,by sme sa na Delfinoterapiu nedostali ani prvy krat.Preto by sme vas chceli ja Samko a ja Jakubko velmi moc poprosit o financnu pomoc vo vyske 8000 eur na dalsiu Delfinoterapiu,aby sme aj my mohli dostat sancu na nase napredovanie,aby sme uz  mohli povedat nasim najblizsim,ako ich lubime a dakujeme za vsetko..." Miroslava ValigurcinováPríbeh - Dubnica nad Váhom Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Chcem podporiť príbeh

Príbeh: 9. 8. 2021

"Som osamela matka vdova  37 r imobilneho syna ktory je odkazany na plienky a  moju starostlivost.Vlado bol chlapec ako kazdy iny,hral na gitare spieval a tancoval v country skupine,tiez pracoval u sukromnika až do osudneho dna kedy sa uz viac nepostavil na svoje nohy,tento jeho nahly stav sa stal z večera do rana,co je uz 9r ležiaci a uznany na plnu invaliditu.No osud sa snim zahral ešte horšie ked som šla vybavovat invalidny dochodok,na ktory nema narok lebo u sukromnika pracoval na čierno ten za neho nic neodvadzal,ako  mlademu mu chybaju odrobene roky na ID.Pobera iba hmotnu nudzu vo vyške 124e a prispevok 19,50 na hygienu,tato suma synovi nepostacuje na najomne stravu lieky ošatenie a hyg potreby.Jeho zdravotny stav okrem toho ze je ležiaci nie je najlepši nakolko ma poškodeny mozog a prasknuty stavec na chbtici a preto nevydrži ani dlho sediet na voziku.Ja poberam opatrov.prispevok430 e a vdovsky 240e z toho platim najomne 300e,a svoje lieky,ktorych mam tiez dost vela, ktore musim pravidelne uživat na ktore tiež dost doplacam,preto by som touto cestou chcela velmi pekne poprosit o pomoc pre syna za ktoru vopred dakujem z celeho srdca ktora mu  pomože prekonat jeho tažku situaciu ktora ho postihla.Budeme velmi vdačny za akukolvek pomoc moc si to važime , verím že dobrý ludia ešte stále existuju želám všetkým požehnaný deň." Anna MarečkovaPríbeh - Púchov Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Chcem podporiť príbeh

Príbeh: 6. 8. 2021

"TrashOut je environmentálny projekt, ktorý vznikol v roku 2012. Pomocou našej mobilnej aplikácie bolo celosvetovo odvtedy označených viac ako 28 000 nelegálnych skládok. Z toho 5 000 bolo na Slovensku. Táto aplikácia slúži obciam, úradom a občianskym iniciatívam, aby ľahko našli skládku a mohli ju upratať. Máme 100 000 stiahnutí a skládky označené vo viac ako 90 krajinách. Rozhodli sme sa však, že chceme, aby sme riešili problém komplexnejšie a preto chceme učiť ľudí recyklovať pomocou edukačných virálnych materiálov akými sú blogy, videá a komiksy. Spojili sme sa s organizáciou Let's do it, ktorá organizuje čistiace podujatia a do konca roku 2018 plánujeme naučiť milióny ľudí recyklovať a motivovať ich k staraniu sa o ich okolie." TrashOut, n.f.Príbeh - Žilina Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Chcem podporiť príbeh

Príbeh: 5. 8. 2021

"Prostredníctvom tejto zbierky by sme chceli financovať Luckine rehabilitácie, ktoré nutne potrebuje, aby sme sa vyhli operáciám nožičiek a chrbátika.

Sme štvorčlenná rodinka z Terchovej, rodičia dvoch dcér, štvorročnej Kristínky,ktorá je zdravá  a 12-ročnej Lucky, ktorá to šťastie nemá.Luckin život je poznačený doživotnými diagnózami –   detská mozgová obrna a autizmus . I keď tehotenstvo prebiehalo do 30.týždňav poriadku, narodila sa predčasne, pri pôrode bola resuscitovaná, neskôrna umelej pľúcnej ventilácii a 9.deň po narodení podstúpila operáciu brušnej dutiny, no stále bola v ohrození života. Tieto dni, po Luckinom narodení, nás s manželom zomkli, ako keď sme pred 15 rokmi prišli o nášho prvorodeného synčeka Paľka.....Po piatich týždňoch v nemocnici sme si ju mohli vziať konečne domov." Mária VojtekováPríbeh - Terchová Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Chcem podporiť príbeh

Príbeh: 4. 8. 2021


"ZSS Nestor o.z. je občianske združenie, neverejný poskytovateľ sociálnych služieb v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a poskytuje pobytovú celoročnú sociálnu starostlivosť v Zariadení pre seniorov, Zariadení opatrovateľskej služby a Špecializovanom zariadení. Poslaním organizácie je vytváranie podmienok pre dosiahnutie vyššej kvality poskytovania sociálnych služieb." ZSS Nestor o.z.


 
Príbeh - Zázrivá Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Chcem podporiť príbeh

Príbeh: 3. 8. 2021

"Pomôžme zvieratám v prírode prežiť. Naši pracovníci majú dlhoročné skúsenosti s mapovaním, ochranou zvierat vo voľnej prírode. Toto poslanie si vyžaduje komunikáciu, množstvo času, fyzickú zdatnosť, technické vybavenie a láskavý pristup.

Venujeme sa tiež ekovýchove, sprevádzaním malých skupín priamo v prírode, kde ľudia na základe našich skúseností, našich príbehov ľahko pochopia fungovanie ekosystému a dôležitosť jeho zachovania pre ďalšie generácie. 

Po dohode ponúkame možnosť prispievateľom vidieť našu prácu naživo a zažiť neopakovatelné chvíle v neporušenej prírode so sprievodcom.   Kontaktujte nás"

Ďalšie info o nás nájdete na našej webovej stránke.

PCW - Ochrana karpatskej divočinyPríbeh - Osádka pri Dolnom Kubíne Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Chcem podporiť príbeh

Príbeh: 2. 8. 2021

"Milí priatelia, po naplnení prvej výzvy, ktorú sme zakladali na pomoc mojej manželke, ktorú postihla masívna cievna príhoda sa aj po ukončení výzvy na mňa obracajú ľudia z môjho okolia, ktorí ešte chcú pomôcť. Založili sme novú výzvu, kde je možné prispieť na Aďkine rehabilitácie a starostlivosť o ňu. Z celého srdca vám ĎAKUJEM a veľmi si vážim Vašu solidaritu a ochotu pomôcť." Noro MachPríbeh - Liptovský Mikuláš Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Chcem podporiť príbeh

Príbeh: 30. 7. 2021

"Ahojte kamaráti po niektorý má už poznajú z predošlej mojej výzvy a z rádia Slovensko Slovensku. V prvom rade sa chcem z celého srdiečka poďakovať dobrým ľuďom ktorým môj príbeh nebol ľahostajný a poslali my finančný dar ?? ďakuje že ste ma neprehliadli a podali pomocnú ruku máte dobré srdiečka.. Volám sa René a o mesiac budem mať 6r. Nie som ako moji rovesníci. Po narodení mi zistili dawnov syndrom a aby toho nebolo málo diagnostikovali mi...pes planus-zle postavenie kosti v chodidlách kvôli tomu mám nožičky vytočene do vnútra, hypotoniu oslabené svalstvo, a defekt medzipredsieňového septa. Rodičia ma prijali takého aky som pre niektorých ľudí budem možno iný ale pre svoju rodinu som a aj ostanem výnimočný, pre staršieho bračeka som to najkrajšie slniečko. Rodina ma miluje nekonečnou láskou preto ich tak milujem, chceli by pre mna len to najlepšie aby som bol štastný ako ostatné detičky. Svoj prvý samostatný krôčik som urobil len prednedávnom. Aj ked už síce dokažem chodiť, stabilitu chôdze mam stalé zlu nožičky ma neposluchaju, vytačaju sa do vnútra. Nedokažem chodiť po schodoch, neviem urobiť drep ani skakať ako ostatne detičky. Chodíme na špecialne terapie, 2 krát týždenne na canisterapiu, hipoterapiu, ambulantne do rehabilitačného centra keď že je to súkromné centrum všetko si musíme financovať sami jedno cvičenie stojí 35eur chodim tam 2 krát do týždňa už 18 mesiacov aj keď je to finančne náročné, chodím tam rád pretože vďaka tomu som sa postavil na vlastné nožičky. Všetky cvičenia a terapie si musíme hradiť sami a potrebujem ešte veľa takýchto rehabilitacii a terapii aby sa zlepšila aj moja motorika a mentalita ked že ešte nerozpravam. No ak by som mohol, rozpravať určite by som povedal ako veľmi si prajem behať a skákať so svojimi kamarátmi. Je to pre nás finančne náročne a nedokažeme to financovať sami, preto vás dobrí ludia chceme osloviť a poprosiť o podporu a pomoc pre nášho synčeka Reného splniť jeho túžbu behať, skákať a aby si raz mohol zo svojim bračekom zaklopať loptu. Za každe euro zo srdca dakujeme..." RenéPríbeh - Kežmarok Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Chcem podporiť príbeh


Príbeh 29. 7. 2021

"Koncom júna roku 2016 sa nám narodil chlapček Teo Damián s vývojovou chybou pravej nôžky. Nožička bola v členku vybočená a o niekoľko cm kratšia, jedna z kostí predkolenia mu chýba, a tiež mu chýba jeden prštek. Ide o zriedkavú diagnozu Hemimelia fibularis.
Snažíme sa akýmkoľvek spôsobom získať aspoň časť peňazí, aby sme pokryli náklady na liečbu vo Viedni a následnú rehabilitáciu. Preto by sme chceli osloviť každého, kto môže aj málom prispieť a pomôcť Teovi k plnohodnotnému životu, s čo najmenšími bolesťami a obmedzeniami." Elena Maslíková
 


Príbeh - Matysová Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Chcem podporiť príbeh


Príbeh 28. 7. 2021

Občianske združenie Viera – Láska – Nádej vzniklo na základe vzájomnej spolupráce, podpory a spoločného úsilia rodičov a učiteľov viacnásobne postihnutých detí v Prešove.

"Našim prvoradým cieľom je ponúknuť rodinám v ktorých žijú hendikepované deti moderné inovatívne metódy rehabilitácie, starostlivosti a vzdelávania. Dennodennou prácou s deťmi a množstvom aktivít im chceme napomôcť v čo najväčšej miere zaradiť sa do spoločnosti a žiť plnohodnotný život." Centrum SVETIELKO


Príbeh - Centrum Svetielko Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Chcem podporiť príbeh


Príbeh 27. 7. 2021

"Milí darcovia, prosím o pomoc pre moje deti. Sme šesť členná rodina. Mám 3 mesačné bábätko, ktoré pije sunar. Potrebujeme peniaze na drevo, lebo ide zima a potrebujem pomoc. Deti si nemajú čo si obliecť. Verím, že sa nájde dobrý človek a pomôže. Viete aké je to, keď sa ma šesť ročná dcérka spýta: „Mamka kedy budeme mať kúpeľňu, akú sme mali v škôlke? Deti tužia po kúpeľni, ale ja na to nemám. Nájde sa niekto z veľkým srdcom a pomôže? Boli by sme z deťmi veľmi vďační. Dcérka sa lieči na epilepsiu. Berie lieky na predpis. Pomôžte nám. Ďakujeme z celého srdca." Silvia Laciová

cache_320x240_8484a.jpg

Príbeh - Sabinov Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Chcem podporiť príbeh


Príbeh 26. 7. 2021

"Chcem Vás poprosiť o pomoc pre môjho manžela, ktorý je po prasknutej aneurizme v bdelej kóme. Ostala som so synom ZŤP sama a nedokážem zabezpečiť pre manžela intenzívne rehabilitácie, ktoré sú finančne náročné. Verím však v zázraky, mne sa dejú každým dňom a vôbec nie náhodou, ale s pomocou všetkých, ktorí ma obklopujú."
Kristína Antolíková

Príbeh - Prešov Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Chcem podporiť príbeh

Viac o neziskovej organizácii ĽudiaĽuďom.sk nám povedal hosť Dobrého rána, Slovensko Roland Kyška

Roland Kyška - ĽudiaĽuďom.sk Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Hosť DRS / Roland Kyška - Ľudia ľuďom

Marianna nám v Dobrom ráne, Slovensko prezradila viac o tomto projekte a aj o svojej osobnej motivácii.

Marianna Kovácsová Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

insta.jpg

 

Foto: RTVS

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame