RTVS Pozýva na Vianočné trhy pod Pyramídou

RTVS Pozýva na Vianočné trhy pod Pyramídou

Atmosféra svetiel a hudby, sviatočné jedlo, koncerty, netradičné darčeky a čarovná sviatočná atmosféra pod rozhlasovou pyramídou - to sú prvé Vianočné trhy POD PYRAMÍDOU Slovenského rozhlasu.

RTVS v spolupráci s občianskymi združeniami Jedlé mesto a ID Space Team pozývajú na prvý ročník Vianočných trhov POD PYRAMÍDOU, ktoré sa uskutočnia od 1. decembra 2014 v priestore novej mestskej záhrady POD PYRAMÍDOU, umiestnenej na terase budovy Slovenského rozhlasu v Bratislave. Vianočné trhy budú otvorené denne vrátane nedieľ od 12:00 do 22:00.

Zámerom RTVS a participujúcich partnerov je pre všetkých návštevníkov vytvoriť magickú atmosféru Vianoc. Priestor dostane nielen bohatý hudobný program, ale aj sviatočné a zimné zvyky z rôznych kútov Slovenska či sveta. Chýbať nebude zdravé a kvalitné jedlo, trh s darčekmi a množstvo prekvapení v jedinečnom sviatočnom prostredí. Na návštevníkov počas Vianočných trhov čakajú nielen stánky, ale aj veľký vyhrievaný stan na terasách Slovenského rozhlasu, v ktorom bude prebiehať väčšina podujatí a koncertov. Budú sa podávať vianočné jedlá z kvalitných surovín, rodinné jedlá z iných kultúr, spoločne pripravené tradičné jedlá a nefalšovaný vianočný punč. Pod vianočný stromček môžu návštevníci priniesť dary pre ľudí v núdzi, darčeky pre blízkych zabalia dobrovoľníci v benefičnom baliacom kútiku a priamo na mieste môžu tiež poslať sviatočný pozdrav.

vianocne trhy.jpg

Pódium bude patriť nielen mladým kapelám, ale aj tradičnej sviatočnej hudbe v podaní Detského speváckeho zboru Slovenského rozhlasu či vystúpeniu folklórneho súboru. Pre návštevníkov je pripravených takmer 50 koncertov (Korben Dallas, NVMERI, Billy Barman a mnoho ďalších), diskusií a premietaní. Najmenší návštevníci, ale aj ich rodičia sa môžu tešiť na premietanie klasických rozprávok z archívu RTVS, každý pracovný deň o 20:00 sa v stane budú premietať priame prenosy z Adventných koncertov RTVS.

Prílohy

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame