Dobrovoľníci

Dobrovoľníci

Chcete pomôcť deťom? Tak môžete ísť napríklad do nemocníc, čo nie sú veľmi zábavné miesta, a malých pacientov povzbudiť, rozveseliť, zamestnať. Sú medzi nami ľudia, ktorí to robia už roky, dobrovoľne a ešte si aj pochvaľujú. Na bratislavských Kramároch Klára Grausová zisťovala ako vyzerá bežný deň dobrovoľníka Vladimíra Chudobu.  

1. časť

Radosť pomáhať iným je pre nich najkrajší dar. Nezáleží na tom, či je sviatok alebo bežný pracovný deň. S neľahkou realitou bojujú ochotou, empatiou a ľudskosťou a tento boj už nejedenkrát vyhrali. Dobrovoľníci. Sú vždy tam, kde to mnohí vzdali. A dnes sa zoznámime s ďalším, ktorý pomáha hlavne deťom. Oslovila ho Klára Grausová.

2. časť

Venujeme sa ľuďom, ktorí si našu pozornosť zaslúžia. Dobrovoľníci sú ľudia, ktorí po nás čistia lesy, rieky, pomáhajú v nemocniciach, detských domovoch. Nerozprávajú, ale konajú. Napríklad aj v ďalekej Afrike. Klára Grausová nás dnes zoznámi s Veronikou Selingerovou: 

3. časť

Vianoce sú časom prianí, ale aj vzájomnej pomoci a spolupatričnosti. V našom príbehu s Klárou Grausovou preto hovoríme o dobrovoľníctve. To môže niekedy človeku zmeniť život - hovorí z vlastnej skúsenosti Jana Fintová.

4. časť

Sú chvíle, keď sa nám plnia sny. Rodák z Afganistanu, dnes už docent žijúci a pracujúci na Slovensku, si ho plní vďaka dobrovoľníctvu. Počúvajte príbeh Kláry Grausovej.

5. časť

Umelecká osobnosť milénia, človek, ktorý pred 500 rokmi vytvoril nadčasové dielo, ktoré obdivujeme dodnes. Kto bol Majster Pavol z Levoče a prečo jeho oltár patrí k tomu najlepšiemu čo u nás máme? Počúvajte náš príbeh od pondelka.

Autorka: Klára Grausová; Ilustr. foto: Pixabay