Košický bežecký maratón

Relácie

Košický bežecký maratón

04. 10. 2019 11:43

Slovo maratón je synonymom dlhej a ťažkej cesty. Bežec si musí správne rozložiť sily a zvoliť dobrú taktiku, iba vtedy dokáže uspieť. V nedeľu odštartujú v Košiciach 96. ročník najstaršieho európskeho maratónu, ktorého príbeh vám tento týždeň rozpovie Lukáš Mano: 

Košický bežecký maratón 1
Stiahnuť audio súbor

Medzinárodný maratón mieru v Košiciach je najstarším podujatím svojho druhu na Starom kontinente...Ako je to však vo svetovom meradle? Podľa najnovších historických štatistík patrí Košiciam nie druhá, ale tretia priečka. Alebo je to inak? Pýtal sa Lukáš Mano. 

Košický bežecký maratón 2
Stiahnuť audio súbor

Venujeme sa v ňom košickému maratónu mieru. Tieto medzinárodné preteky nie sú povestné iba svojou takmer storočnou históriou, ale aj výnimočnou atmosférou, ktorá ženie bežcov dopredu. A k tomu určite patrí aj skvelá hudobná kulisa.

Košický bežecký maratón 3
Stiahnuť audio súbor

Maratón dá zabrať každému. A vôbec nezáleží na tom, či ste amatér, alebo profesionál. Keď si spomínate, tak aj prvý maratónec Feidippides po odbehnutí vyše 42 kilometrov zomrel. To sa dnes už nestáva, ale výkon je to naozaj náročný.  Pokračuje Lukáš Mano.

Košický bežecký maratón 4
Stiahnuť audio súbor

V našom maratónskom príbehu sa už blížime k cieľu. Skutočný beh sa však v košických uliciach začne v nedeľu o deviatej v duchu hesla: Vyskúšaj raz, zamiluj si navždy. Mnohí bežci sa týmto mottom nechali inšpirovať a do metropoly východného Slovenska sa stále vracajú. Viac už povie Lukáš Mano.

Košický bežecký maratón 5
Stiahnuť audio súborAutor: Lukáš Mano; Ilustr. foto: TASR

Živé vysielanie
??:??