Rozhlasová prvá pomoc

Seriál týždňa

Rozhlasová prvá pomoc

08. 02. 2019 08:16

Tento týždeň oslávi okrúhlu storočnicu Slovenský Červený kríž - je súčasťou veľkej medzinárodnej organizácie, ktorá pomáha zachraňovať životy po celom svete. Vo veľkom sa venuje aj osvete v oblasti prvej pomoci a my im v našom seriáli trochu pomôžeme. Ako zistila Dáša Omastová - v tejto oblasti máme čo doháňať. Vedeli by ste v prípade potreby pomôcť? 

Rozhlasová prvá pomoc
Stiahnuť audio súbor

Keď ide o život, nie je čas na pochybnosti. Aj o tom sme hovorili včera. Dnes prichádza prax. V rozhlasovom kurze prvej pomoci Dáša Omastová oslovila odborníkov - záchranára a prezidenta Slovenského Červeného kríža Viliama Dobiáša a aj Seprpa Oživiča, čiže herca Michala Kubovčíka, ktorý vytvoril Sedlácku prvú pomoc - vtipné videá, kde sa dá naučiť všetko potrebné pre záchranu života. Ideme na vec.

Rozhlasová prvá pomoc - 2. časť
Stiahnuť audio súbor

Niekoľko stlačení a vdychov môže zachrániť to najcennejšie - ľudský život. Pokračujeme v rozhlasovom kurze prvej pomoci. Na rade je KPR - teda kardiopulmonálna resuscitácia, ľudovo - oživovanie. Dáša Omastová si na pomoc prizvala skúseného záchranára Viliama Dobiáša a aj Michala Kubovčíka, ktorý vytvoril rad videí o tzv. Sedláckej prvej pomoci. Vystupuje tu v úlohe Seprpa Oživiča. Nedajte sa pomýliť, jeho rady sú naozaj dobré.

Rozhlasová prvá pomoc - 3. časť
Stiahnuť audio súbor

Bežný človek vydrží bez vzduchu pár minút. Ak teda zbadáte, že sa niekto vo vašom okolí dusí - netreba váhať, treba konať! V tohtotýždňovom rozhlasovom kurze prvej pomoci trénujeme s Dášou Omastovou a jej pomocníkmi.

Rozhlasová prvá pomoc - 4. časť
Stiahnuť audio súbor

Infarkt u nás ročne zasiahne približne 10 tisíc ľudí a ide stále o mladšie ročníky. Preto potrebujeme vedieť, čo v takomto prípade robiť. V rozhlasovom kurze prvej pomoci pokračuje Dáša Omastová so svojimi pomocníkmi. Na úvod popisuje príznaky infarktu Michal Kubovčík - tvorca náučných videí s názvom Sedlácka prvá pomoc. V nej vystupuje pod menom - Seprp Oživič:

Rozhlasová prvá pomoc - 5. časť
Stiahnuť audio súbor
Autorka: Dáša Omastová; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??