O komplimentoch

Seriál týždňa

O komplimentoch

24. 01. 2020 08:16

Ste krásni, múdri, empatickí, skrátka, pre také publikum je radosť vysielať. Prekvapilo vás to? Dúfam že príjemne, pretože teraz si ideme lichotiť. Tento týždeň je v kalendári Deň komplimentov a my sme to zobrali naozaj vážne: Myslíme si totiž , spolu s Blaženou Bóoczovou, že komplimenty sú naozaj dôležité.

O komplimentoch 1

Stihli ste už dnes niekomu zložiť kompliment? Ak nie, nezúfajte, deň je ešte pred nami. No a v tejto chvíli pre vás máme aj zopár odporúčaní, ako na to. Slovo má Blažena Bóoczová.

O komplimentoch 2
 

Už sme si povedali, že komplimenty by mali byť úprimné, spontánne, konkrétne a aj to, že niekedy nimi zbytočne šetríme... Ale - koľko lichôtok je tak akurát? Platí aj tu, že všetkého veľa škodí? Blažena Bóoczová sa pýtala v ankete.

O komplimentoch 3

Niekto ich potrebuje viac, niekto menej. Ale možno aj vy máte vo svojom okolí ľudí, ktorí sú priam závislí od pochvaly. V seriáli o komplimentoch pokračuje Blažena Bóoczová aktuálnou témou - lajky, čiže virtuálne pochvaly. 

O komplimentoch 4

Dnes (24.1.) je v kalendári Deň komplimentov a my už od pondelka v seriáli hovoríme o lichôtkach, pochvalách a uznaniach vo svete dospelých. V poslednej časti sa Blažena Bóoczová zamerala na vzťah rodičia - deti. Je pochvala vhodným nástrojom pri výchove? Pýtali sme sa najprv rodičov:

O komplimentoch 5


Autorka: Blažena Bóoczová; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie
??:??