Fenomén21
Fenomén21

Sto rokov Univerzity Komenského v Bratislave

Sto rokov Univerzity Komenského v Bratislave

Vysoké školy a univerzity práve v tomto čase opúšťajú študenti s diplomom v ruke. Patria medzi nich aj absolventi Univerzity Komenského v Bratislave - táto naša najstaršia a najväčšia inštitúcia tento rok oslavuje okrúhlu storočnicu. Jej príbeh priblíži Eva Pribylincová.  

Sto rokov Univerzity Komenského v Bratislave - 1. časť

Ak ste študovali na Univerzite Komenského v Bratislave, poďte si s nami zaspomínať... Podobne urobili aj známe osobnosti, ale skôr, ako im dá Eva Pribylincová slovo si povieme o zaujímavostiach z histórie storočnej vysokej školy:

Sto rokov Univerzity Komenského v Bratislave - 2. časť

Našu storočnú oslávenkyňu - najstaršiu a najväčšiu Univerzitu Komenského, navštevovalo v tomto akademickom roku viac ako 22 tisíc študentov. Približne 3000 z nich pochádza zo zahraničia, z takmer 90-tich krajín sveta. Dnešná časť príbehu je o nich, o študentoch, ktorí teraz robia skúšky a o učiteľoch, ktorí preverujú ich vedomosti. Eva Pribylincová sa vybrala na jednu z fakúlt.

Sto rokov Univerzity Komenského v Bratislave - 3. časť

Stále sa venujeme oslávenkyni - je ňou nastaršia a najväčšia Univerzita Komenského v Bratislave. Študovalo v nej veľa známych osobností, vrátane športovcov. Zvlášť tí vrcholoví to majú náročné. Trénujú, reprezentujú krajinu a ešte aj študujú. Vezmite si tenisky, budeme ich potrebovať. Slovo má Eva Pribylincová. 

Sto rokov Univerzity Komenského v Bratislave - 4. časť

Príbeh o storočnici Univerzity Komenského dnes uzavrieme. Nebude to ale na pôde školy, ale pôjdeme do múzea a hneď potom do hudobnej siene -  Eva Pribylincová zvolila svižné tempo.

Sto rokov Univerzity Komenského v Bratislave - 5. časť

Autorka: Eva Pribylincová; Ilustr. foto: TASR