Okolo sveta za 55 minút...
Martina Carr
Tmavé obchody
Veľké obchodné domy, ktoré ale zvonka vyzerajú ako obrovské tmavé sklady a vo vnútri namiesto zákazníkov medzi regálmi pobehujú zamestnanci v rovnošatách. Reč je o novom fenoméne – takzvaných tmavých obchodoch. Reťazce vo Veľkej Británii tým reagujú na boom v nakupovaní potravín cez internet. Ako takýto tmavý obchod funguje, zisťovala Martina Carr.
Tmavé obchody Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Nina Krajčovičová
Odvážni športovci
Rozdielny pohľad na nakupovanie teraz vystrieda rozdielny pohľad na šport – aspoň ten olympijský. Do hier v Soči ostáva necelý týždeň, no už dnes niektorí športovci priťahujú pozornosť. Dôvodom nie sú ich športové výkony, ale skôr odvaha, bizarnosť? Posúďte sami. Pod piatimi kruhmi totiž nie vždy súťažia len tí najlepší z najlepších. Dôkazom je mexický spevák a fotograf, ktorý sa na svahy chystá v kostýme Mariachi, alebo huslistka Vanessa Mae, ktorá bude lyžovať za Thajsko.
Odvážni športovci Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Anny Síposová
Narkotiká v Dánsku
Šport namiesto drog – heslo, ktorým sa riadia olympionici, ale mnohých necháva chladnými. Problémy s narkotikami riešia aj v Dánsku. V Kodani dokonca vládne najväčšia drogová scéna v Škandinávii. Kompetentní s tým bojujú už roky, no neúspešne. Najnovšia iniciatíva prilákala pozornosť. Ide totiž o úplne novú stratégiu – narkomani si pouličným predajom časopisu môžu na drogu legálne zarobiť. Zdá sa vám to absurdné? Vypočujte si reportáž Anny Síposovej.
Narkotiká v Dánsku Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Miroslava Neira Cuellar Hospodárová
Narkobaróni
Na jednej strane reťazca sú zúfalí narkomani – na druhej narkobaróni, ktorí žijú v nepredstaviteľnom prepychu. Latinská Amerika, a najmä Mexiko sú toho dobrým príkladom. Najnovšie sa dokonca na sociálnych sieťach objavili fotky detí tamojších najvplyvnejších drogových mafiánov, ktoré sa takto delia o novinky z rodinného života.
Narkobaróni Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Peter Majer
Bruselská filharmónia
Kým jedni investujú do exotických zvierat, či pozlátených zbraní, iní vkladajú peniaze do hudobných nástrojov. „Adoptujte si svojho hudobníka a jeho hudobný nástroj.“ Takto vyzýva solventných milovníkov umenia bruselská filharmónia. Mnoho ich hudobníkov totiž nemá peniaze na kvalitné husle, či violu. Tie totiž stoja aj desaťtisíce eur. Projekt, prvý na svete, je oveľa úspešnejší, ako jeho autori pôvodne predpokladali. Koľko peňazí už stihli vyzbierať? Prezradí Peter Majer.
Bruselská filharmónia Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.