Príroda sa nám mení pred očami a týka s to aj farby jazier. Richard Dedek dodá, že zmenu spôsobuje globálne otepľovanie.
Čo je za zmenou farby jazier? Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Podľa novej štúdie vedcov z Univerzity Severnej Karolíny, jazerá menia svoju farbu. Najzásadnejší vplyv na ich farbu majú zvyčajne riasy a sedimenty, ovplyvňuje ju však aj teploty vzduchu, zrážky, hĺbka jazera a aj nadmorská výška. Zo štúdia vyplýva, že o modré, blankytné jazerá prichádzame a do popredia sa dostáva menej očarujúca zelená a hnedá farba jazier. Modré jazerá predstavujú takmer tretinu jazier vo svete, zvyšok sú zelené a hnedé jazerá. Tie modré sú hlbšie a ležia vo vyššej nadmorskej výške, zelené a hnedé jazerá sú v suchších oblastiach a pri pobrežiach. Podľa vedcov to spôsobuje postupné otepľovanie planéty.
Veľká nádej pre ľudí chorých na rakovinu prišla zo Spojeného kráľovstva. Inštitút pre výskum rakoviny zverejnil informáciu, že po prvých testoch na pacientoch môžu označiť ako veľmi sľubnú liečbu s pomocou oslabeného vírusu herpes simplex, ktorý je modifikovaný na liečenie nádorov. Injekcie sa aplikujú priamo do nádoru - látka vnikne do jeho buniek, ktoré prasknú a zároveň aktivuje imunitný systém. Jednému z pacientov rakovina zmizla úplne, ďalším sa zmenšili nádory. Odborníci zdôrazňujú, že táto nová metóda si vyžaduje podrobnejší a rozsiahlejší výskum, v každom prípade v budúcnosti môže byť veľkou nádejou aj pre pacientov v pokročilom štádiu rakoviny.