New York – život v najľudnatejšom meste v USA

New York – život v najľudnatejšom meste v USA

Spojené štáty americké sú jednou z krajín, ktoré pandémia COVID-19 postihla najviac na svete. A práve tam sa pozrieme dnes - konkrétne do New Yorku.

Na ploche 800 kilometrov štvorcových tam žije vyše 10 miliónov obyvateľov, takže je to najľudnatejšie mesto USA. Päť rokov tam s prestávkami pôsobila fotografka Alexandra Užíková. Dodnes má v tomto meste priateľov, s ktorými je v kontakte, a tak Evu Vasilovú zaujímalo, ako koronakríza ovplyvnila ich život:

New York – život v najľudnatejšom meste v USA 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Založili ho Holanďania v roku 1624 ako obchodné stredisko a od roku 1790 je najväčším mestom Spojených štátov amerických. O živote v New Yorku nám dnes rozpráva Alexandra Užíková, ktorá tam bývala v rôznych častiach. Ako povedala Eve Vasilovej, špecifickú atmosféru má napríklad Harlem:

New York – život v najľudnatejšom meste v USA 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Život v New Yorku dnes spoznávame s Alexandrou Užíkovou, ktorá v tomto meste pôsobila ako fotografka. Počas jedného zo svojich projektov sa presvedčila, aké obrovské rozdiely sú v životnej úrovni tamojších ľudí. Aj o tom porozprávala Eve Vasilovej:

New York – život v najľudnatejšom meste v USA 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Aj takéto spomienky na New York má Alexandra Užíková.

 

Galéria

Brooklyn Bridge.jpg Broadway.jpg Bushwick Vystava.jpg Flatiron.jpg Central Park v zime.jpg Central Park.jpg Foto Vystava.jpg Idem surfovat.jpg Harlem.jpg IMG_4350.JPG Koncert v Harleme.JPG IMG_8188.jpg Rockaway Beach.jpg Love.jpg Manhattan.jpg Surf Fotografia.jpg Surfer.jpg Smeti.jpg Times Square.jpg Vyhlad z Empire State Building.jpg
Autorka: Eva Vasilová; Foto: Alexandra Užíková

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame