Keď sme s predsedom Horolezeckého klubu Jasná Liptovský Mikuláš Vladimírom Dzuroškom išli od parkoviska, rozprával mi o tom, ako zrekonštruovali prístrešok pod skalami a že pravidelne robia brigády, na ktorých zbierajú smeti; našťastie ich nie je veľa, lebo lezci sú väčšinou poriadni. A najmä si uvedomujú, že lezú v národnom parku a zároveň na súkromnom - urbárskom. Čo to ešte znamená - starať sa o skaly:
Lezecká oblasť Machnatô 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Machnaté dostalo názov podľa rovnomennej vedľajšej dolinky, ktorá do ústi do Demänovskej doliny. Sedeli sme na vrchole Školskej veže, keď som sa spýtala na najťažšie cesty v tejto horolezeckej oblasti:
Lezecká oblasť Machnatô 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Texty k foto (Autorka: Sylvia Hoffmannová)
Snímka 1 - Nadšenci z Horolezeckého klubu Jasná Lipt. Mikuláš sa na Machnatom starajú aj o prístupové chodníky, vrátane takýchto schodov.
Snímka 2 - Jedno z brál, na ktoré chodia aj deti, samozrejme, so skúseným dospelým. Malého i veľkého lezca môžete nájsť na snímke.
Snímky 3-6 - Lezenie na Školskú vežu zo sedla. (Z druhej strany je Školská veža oveľa vyššia.)
Snímka 7 - Víťo Čech na Školskej veži.
Snímka 8 - Pohľad zo Školskej veže, dolu na nás čaká Paľko Staník.
Snímka 9 - Pohľad zo Školskej veže.
Snímky 10-11 - Lezci si na Machnatom na jar vyvchutnajú aj krásu v podobe ponikleca a prvosienky holej.
Snímky 12-13 - Paľko Staník pri lezení.
Snímka 14 - Hra svetla na Machnatom pri zapadajúcom slnku.