Druhy chleba

Druhy chleba

Voňavý, chrumkavý, s lesklou kôrkou... Chlieb už stovky rokov dominuje raňajkám či ako príloha k jedlu a tak sme sa mu rozhodli venovať pozornosť. Dnes je druhov od výmyslu sveta. Tmavý, svetlý, so semienkami či bez nich. Aby ste sa lepšie zorientovali, počúvajte Ľubomíru Goljerovú:

Druhy chleba 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Múka, droždie, voda, soľ, rasca, škrob... Viete čo tento týždeň pečieme? No predsa chlieb náš každodenný. Včera sme hovorili o chlebíku pšeničnom, ten je u nás najrozšírenejší. Dnes rozkrojíme chlieb ražný:

Druhy chleba 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Tento týždeň vyberáme ten najlepší chlebík. Včera sme hovorili aj o tom, že ražný chlieb je hutnejší a zdravší ako pšeničný, dnes sa pozrieme na chlieb celozrnný a viaczrnný - čo nie je to isté. Slovo má Ľubomíra Goljerová.

Druhy chleba 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Špalda, známa aj ako špaldová pšenica, je doslova hitom medzi obilninami. Ľudstvo ju pozná osem tisícročí. Pestovali ju už Egypťania či Kelti a keďže zažíva slávny návrat, Ľubomíra Goljerová si dnes do seriálu vybrala práve špaldový chlieb.

Druhy chleba 4 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Dnes sme sa prepiekli až k poslednej časti seriálu o druhoch chleba. A vyzerá to tak, že sa nakoniec vrátime k receptom starých mám. Renesanciu totiž zažíva kváskový chlieb. Viac povie Ľubomíra Goljerová.

Druhy chleba 5 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Autorka: Ľubomíra Goljerová; Ilustr. foto: Pixabay

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame