Technológie a pohyb

Technológie a pohyb

Technológie a pohyb je názov nášho aktuálneho seriálu. Posvietime si teda na aplikácie, smartfóny či smart hodinky, ktoré nám napríklad počítajú a zaznamenávajú kroky, monitorujú spánok alebo merajú tep. Začneme ale na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského, kde technológie ako motiváciu pri pohybe využíva aj pedagóg Stanislav Kraček. Oslovila ho Lenka Leláková:

Technológie a pohyb - 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

V dnešnej časti seriálu s názvom Technológie a pohyb si povieme viac o inteligentných či smart hodinkách, ktoré merajú fyzickú aktivitu. Na trhu ich je veľa a s rôznymi funkciami – podľa toho, čo preferujeme. Lenka Leláková oslovila technologického redaktora Romana Kadleca z Touch IT, ktorého takéto hodinky naučili, ako má správne behať:

Technológie a pohyb - 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Technológie a pohyb je názov aktuálneho seriálu. Dnes už je pomerne bežné, že našu fyzickú aktivitu vedia zmerať inteligentné hodinky, telefóny a rôzna ďalšia elektronika.  Ešte si pamätáte, ako sme športovali aj bez nich? Teraz sa do tých čias vrátime spolu so Stanislavom Kračekom z Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského a Lenkou Lelákovou:

Technológie a pohyb - 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Pokračujeme v seriáli o technológiách a pohybe, čiže elektronike a mobilných aplikáciách, ktoré nám merajú fyzickú aktivitu počas cvičenia. Lenka Leláková nahrávala na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského – oslovila pedagógov Stanislava Kračeka a Dušanu Augustovičovú s otázkou, čo by odporučili začiatočníkom, ktorí sa s takýmito modernými pomocníkmi iba zoznamujú: 

Technológie a pohyb - 4 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Tento týždeň sme v seriáli hovorili o technológiách ako inteligentné hodinky, telefóny a aplikácie, ktoré merajú fyzickú aktivitu. Výkon dokonca vedia aj odmeniť pochvalou, prípadne medailou, ale tiež porovnať s inými športovcami. Aj to nás potom motivuje ich používať. Lenka Leláková oslovila Stanislava Kračeka a Dušanu Augustovičovú z Fakulty  telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského:

Technológie a pohyb - 5 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Autorka: Lenka Leláková; Foto: CANVA

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame