Rusko – ako žije etnikum Nencov na Sibíri

Najskôr letecky do ruského mesta Archangeľsk, potom ďalej na sever niekoľko hodín miestnou dopravou a z poslednej obývanej dediny opäť dlhé hodiny na snežných skútroch. Takúto náročnú cestu má za sebou fotograf Marcel Rebro. Jeho cieľom bolo zdokumentovať, ako žije etnikum Nencov v Severozápadnej  Sibíri. Počet týchto pastierov sobov, ktorí si zachovávajú tradičný spôsob života totiž stále klesá, ale viac o tom porozprával Eve Vasilovej:  

Rusko – ako žije etnikum Nencov na Sibíri 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

O živote pastierskeho etnika Nencov nám dnes rozpráva fotograf Marcel Rebro. Sú to nomádi, ktorí sa so stádami sobov presúvajú po ruskej Sibíri - a tomu sú prispôsobené aj ich obydlia, čiže stany. Evu Vasilovú zaujímalo, čo všetko tvorí ich vybavenie:

Rusko – ako žije etnikum Nencov na Sibíri 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Severozápadná Sibír v Rusku – to je časť sveta, ktorú spoznávame dnes. Práve tam žije etnikum Nencov, ktorých aj s kamarátom navštívil fotograf Marcel Rebro. Počas ich pobytu v januári bola celá oblasť pokrytá snehom, no napriek tomu pre sobov to boli pastviny. Viac aj o tom porozprával Eve Vasilovej:

Rusko – ako žije etnikum Nencov na Sibíri 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Tak držme Marcelovi Rebrovi palce, nech jeho zámer vyjde, ale unikátne sú aj jeho fotografie z cesty, o ktorej nám rozprával.

Autorka: Eva Vasilová; Foto: Marcel Rebro

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame