Stredná Amerika – 10 000 kilometrov na bicykli

16 mesiacov na bicykli po 6tich krajinách Strednej Ameriky – takéto dobrodružstvo má za sebou Anna Chobotová. Aj s priateľom sa do tejto časti sveta vybrali vo februári 2020 a vrátili sa až počas minulého leta. Ako sa dozvedela Eva Vasilová, cestovanie počas korona pandémie malo svoje mínusy, ale aj plusy.

Stredná Amerika – 10 000 kilometrov na bicykli - 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


O svojich zážitkoch z putovania po Strednej Amerike nám dnes rozpráva Anna Chobotová. Aj s priateľom prešli 10 000 kilometrov na bicykloch a hoci v niektorých krajinách ich cesty prekvapili príjemne, v Guatemale a v Hondurase to bolo naopak. Ako povedala Eve Vasilovej, prišli tam totiž práve v čase po dvoch hurikánoch:

Stredná Amerika – 10 000 kilometrov na bicykli - 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Ak chcete spoznať zaujímavosti života v iných krajinách, najlepším dopravným prostriedkom je bicykel – tvrdia všetci cyklo-cestovatelia. A presvedčila sa o tom aj Anna Chobotová. Spolu s priateľom sa práve takto presúvali po Strednej Amerike a počas tých 16 mesiacov sa na niektorých miestach zdržali dlhšie. Tak to bolo napríklad v Mexiku v Heroica Mulege, kde pracovali ako dobrovoľníci. Viac aj o tom povedala Eve Vasilovej:

Stredná Amerika – 10 000 kilometrov na bicykli - 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

2 roberto barrios vodopady iba pre nas.jpg


(premiéra 11.12.2021)

Autorka: Eva Vasilová; Foto: archív Anna Chobotová

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame