Rusko – zaujímavosti zo života pastierskeho etnika Nencov

Severozápadná Sibír v Rusku – to je časť sveta, kam chodieva fotograf Marcel Rebro. Po prvý krát tam bol v roku 2019 a rok sa tam vrátil. Jeho cieľom je totiž dokumentovať život posledných zvyškov kočovného etnika Nencov, ktorí sa živia chovom sobov. Počas leta je ich domovom polostrov Jamal, ale na zimu sa aj so stádami presúvajú južnejšie do oblasti mestečka Mezeň a dedinky Karipolje. Viac aj o tom porozprával Eve Vasilovej:

Rusko – zaujímavosti zo života pastierskeho etnika Nencov - 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

O zaujímavostiach života pastierskeho etnika Nencov nám dnes rozpráva fotograf Marcel Rebro. V jednom z ich táborov v severozápadnej Sibíri, kam chodia zimovať, bol už dva krát, a tak zažil aj tamojšie mrazy. Jeho hostitelia – chovatelia sobov – sú na takéto podmienky pripravení, a tak Evu Vasilovú zaujímalo, aké odevy tam nosil on:

Rusko – zaujímavosti zo života pastierskeho etnika Nencov - 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Namiesto domov stany, namiesto áut snežné skútre a sane so sobím záprahom. Všetko, čo potrebujú k životu si nosia stále so sebou, pretože 6 mesiacov z roka kočujú so svojimi stádami. Život pastierskeho etnika Nencov v Rusku nám dnes opisuje fotograf Marcel Rebro. Počas svojich doterajších návštev u nich sa dozvedel mnoho zaujímavostí, napríklad, aký nízky je ich priemerný vek života. Aj o tom povedal Eve Vasilovej:

Rusko – zaujímavosti zo života pastierskeho etnika Nencov - 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Rusko; Nencov;marcel rebro.jpg

Autorka: Eva Vasilová; Foto: Marcel Rebro

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame