Kolumbia – krajina farebných miest a očarujúcej prírody

Kolumbia – juhoamerická krajina ešte donedávna známa najmä pôsobením tamojších drogových kartelov. Aj preto patrila medzi tie najnebezpečnejšie na svete. Za posledné roky sa tam však veľa zmenilo, a tak sa v nej pomaly oživuje aj turizmus. Vo februári sa tam aj s partiou cestovateľov vybral Jozef Terem a Evu Vasilovú zaujímalo, aké protipandemické podmienky tam platia aktuálne:

Kolumbia – krajina farebných miest a očarujúcej prírody - 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Cestovateľ Jozef Terem navštívil desiatky krajín sveta a svoje zážitky z niektorých popisuje v knihe Dobrodruh na cestách. Nám dnes rozpráva o Kolumbii, odkiaľ sa vrátil len pred dvoma týždňami. Pozrieť si bol napríklad aj druhé najväčšie mesto tejto krajiny:

Kolumbia – krajina farebných miest a očarujúcej prírody - 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Niektoré zaujímavosti Kolumbie dnes spoznávame s Jozefom Teremom, ktorý po tejto juhoamerickej krajine cestoval dva týždne. Ako povedal Eve Vasilovej, jedno z tamojších miest, ktoré ho doslova očarilo svojou farebnosťou bolo Guatapé:

Kolumbia – krajina farebných miest a očarujúcej prírody - 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Salento (9).jpg

Autorka: Eva Vasilová; Foto: Jozef Terem

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame