Indonézia – na motorke po Jáve, Bali a Lomboku

Indonézia – najväčší ostrovný štát, ktorý zahŕňa viac ako 17 000 ostrovov. Z nich mnohé nie sú obývané ani pomenované. Zato tie najznámejšie bývajú obľúbenou destináciou pre milióny turistov. Veronika Kapcová Balážiová sa tam však pred pár rokmi vybrala spoznávať krajinu a život v nej, a tak aj so svojim parťákom cestovali po niektorých ostrovoch na požičanej motorke. Či to bolo bezpečné a čo k tomu potrebovali porozprávala Eve Vasilovej:

Indonézia - 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Veronika Kapcová Balážiová na vlastnú päsť precestovala 80 krajín sveta. Zážitky z niektorých z nich opísala v knihe pod názvom Úsmevné pocitopisy, no a nám dnes rozpráva o Indonézii. Ako už vieme, po tamojších ostrovoch cestovala aj s parťákom najmä na motorke a presne takto si urobili okružnú jazdu po Bali. V jednom z tamojších miest videli kúsok tamojšieho tradičného umenia:

Indonézia - 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Zaujímavosti niektorých indonézskych ostrovov spoznávame dnes s Veronikou Kapcovou Balážiovou, ale hlavne sa dozvedáme o jej pocitoch a zážitkoch z tejto krajiny. Pozrieť sa išla aj na tamojšie ostrovčeky Gilli, kde chcela zažiť napríklad podmorský svet, Ale viac aj o tom povedala Eve Vasilovej:

Indonézia - 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Indonézia_Veronika Kapcova Balážiova.jpg

Autorka: Eva Vasilová; Foto: Veronika Kapcová Balážiová

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame