MS v hokeji 2022
MS v hokeji 2022

Gastronomické zaujímavosti a kuriozity niektorých krajín

Cestovatelia, čo chodia po svete na vlastnú päsť a takisto ľudia, ktorí pôsobia v nejakých vzdialených a exotických kútoch našej planéty, si často prinášajú mnohé nečakané zážitky. A medzi ne určite patria aj jedlá, s ktorými sa stretli. A práve o tom bude ich dnešné rozprávanie. Začneme v Strednej Amerike, po ktorej vyše roka na bicykli putovala Anna Chobotová. Ako povedala Eve Vasilovej, prekvapením pre ňu bolo sushi v Mexiku:

Gastronomické zaujímavosti a kuriozity niektorých krajín - 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Dnes spoznávame gastronomické zaujímavosti niektorých krajín sveta a svoje tradičné jedlá a prílohy má aj africká Uganda. Jozef Magda z organizácie Dobrá novina tam chodieva pravidelne už niekoľko rokov, a tak mal veľmi často na tanieri napríklad omáčku Bo. Viac porozprával Eve Vasilovej:

Gastronomické zaujímavosti a kuriozity niektorých krajín - 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Niektorí naši cestovatelia nám dnes rozprávajú o svojich gastronomických zážitkoch z rôznych kútov sveta, no a veru, na niektoré si nespomínajú najradšej. To je aj prípad Zuzany a Ondreja Brichtovcov, ktorí sa na vlastnú päsť vybrali do horskej oblasti Junan na juhu Číny. A hoci kuchyňa tejto krajiny je vychýrená mnohými vynikajúcimi jedlami, tento manželský pár tam zažil veľké sklamanie. Dôvod povedali Eve Vasilovej.

Gastronomické zaujímavosti a kuriozity niektorých krajín - 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

wife cooking food (13).jpg

Autorka: Eva Vasilová

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame