MS v hokeji 2022
MS v hokeji 2022

Saudská Arábia – krajina plná zmien

Saudská Arábia – najväčšia krajina na Arabskom polostrove s počtom obyvateľov vyše 34 miliónov. Oficiálnym náboženstvom je islam a práve z tohto dôvodu tam kedysi platili veľmi prísne podmienky nielen pre domácich, ale aj pre turistov. V súčasnosti sa tam však veľa mení a presvedčil sa o tom aj cestovateľ Martin Navrátil. Toto kráľovstvo navštívil pred piatimi rokmi a bol tam aj pred mesiacom. O svojich skúsenostiach porozprával Eve Vasilovej:

  Saudská Arábia – krajina plná zmien - 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Najväčší exportér ropy na svete a vďaka tomu aj jedna z najbohatších krajín – Saudská Arábia – o tomto kráľovstve nám dnes rozpráva Martin Navrátil. Ako povedal Eve Vasilovej – nielen kráľovská rodina, ale aj tamojší bežní ľudia pociťujú bohatstvo štátu, v ktorom žijú. Lenže aj to sa začína meniť:

Saudská Arábia – krajina plná zmien - 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Zaujímavosti Saudskej Arábie dnes spoznávame s cestovateľom Martinom Navrátilom, ktorý toto kráľovstvo navštívil už viac krát. A keďže je to vyštudovaný historik, vybral sa aj k významným pamiatkam, ktoré sú vzdialené od tamojších veľkomiest. Evu Vasilovú zaujímalo, ako sa po tejto krajine dá cestovať:

Saudská Arábia – krajina plná zmien - 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

IMG_20220301_151824.jpg

Autorka: Eva Vasilová; Foto: Martin Navrátil

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame