Tour de France 2022
Tour de France 2022

Joži a Pali na cestách po argentínskej Patagónii na koňoch

Joži a Pali na cestách – to je cestovateľský projekt Jozefa Kmeťa a Pavla Sivého. Pred týždňom nám rozprávali o svojich zážitkoch z Ázie a dnes sa spolu s nimi vyberieme do Argentíny. Tamojšiu Patagóniu sa totiž rozhodli spoznávať z konského chrbta. Začali však v hlavnom meste Buenos Aires, kde mali naozaj unikátne ubytovanie u miestneho architekta – viac aj o tom povedali Eve Vasilovej.

Na cestách po argentínskej Patagónii na koňoch - 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


O svojich zážitkoch z Argentínskej Patagónie nám dnes rozprávajú Jozef Kmeť a Pavol Sivý. Cestovateľská dvojica z Prievidze sa po tejto oblasti presúvala najmä na požičaných koňoch, čo nebolo najjednoduchšie, keďže z jazdením na týchto zvieratách nemali takmer žiadne skúsenosti:

Na cestách po argentínskej Patagónii na koňoch - 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Patagónia – oblasť v Južnej Amerike s rozlohou milión kilometrov štvorcových pričom jej väčšia časť – takmer 800 000 kilometrov štvorcových leží v Argentíne. A práve odtiaľ sa nedávno vrátili cestovatelia Jozef Kmeť a Pavol Sivý. Prežili tam prvé tri mesiace tohto roka a ako sme už počuli, často bývali v odľahlých farmárskych domoch el campo a presúvali sa na koňoch. Ako povedali Eve Vasilovej, neraz im tieto štvornohé dopravné prostriedky ušli:

Na cestách po argentínskej Patagónii na koňoch - 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Autorka: Eva Vasilová; Foto: Joži a Pali

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame