India: Hinduistické Varanasi, zelená Meghalaya a budhistický Ladakh

Krajina pestrých farieb, vôní a mnohých kontrastov - aj takéto prívlastky má India. A že je naozaj takáto, presvedčil sa cestovateľ Matej Peluha. Vybral sa tam v lete tohto roku a navštívil napríklad mesto Varanasi, ktoré je zrejme najstaršie v tejto krajine a zároveň najposvätnejšie najmä pre hinduistov. Viac o jeho atmosfére porozprával Eve Vasilovej:

India: Hinduistické Varanasi - 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


India – druhá najľudnatejšia krajina na svete, kde žije miliarda a 400 miliónov ľudí. Tvorí ju 28 štátov a hoci pre väčšinu z nich je typické horúce a mimo monzúnov suché počasie, sú tam aj oblasti, ktoré majú prívlastok zelená India. Medzi ne patrí štát Meghalaya na severovýchode, kde prší 180 dní v roku. Ako Eve Vasilovej povedal Matej Peluha – zažil to na vlastnej koži:

India: Hinduistické Varanasi - 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

O svojich zážitkoch z Indie nám dnes rozpráva Matej Peluha, ktorý po tejto krajine mesiac cestoval na vlastnú päsť. Vybral sa aj do horského regiónu Ladakh, kde polovica obyvateľov vyznáva budhizmus a vidno to tam na architektúre a kultúre, takže sa tejto časti sveta hovorí Malý Tibet. Náš cestovateľ to tam spoznával napríklad na skútri, ale viac povedal Eve Vasilovej.

India: Hinduistické Varanasi - 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Autorka: Eva Vasilová; Foto: Matej Peluha

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame