Vianoce šetrnejšie k životnému prostrediu

Vianoce šetrnejšie k životnému prostrediu

Pečenie, zdobenie, výber vianočného stromčeka alebo darčekov a ich balenie - toto všetko na nás čaká v najbližšom období. Ako to urobiť ekologickejšie a bez zbytočného plytvania poradíme v aktuálnom Seriáli týždňa s Máriou Petríkovou. A začneme upratovaním - najideálnejšie bez chémie:

Vianoce šetrnejšie k životnému prostrediu - 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

V aktuálnom seriáli hovoríme o tom, ako sa na Vianoce pripraviť ekologickejšie a bez zbytočného plytvania. Čo si pod tým predstavujete vy?

Vianoce šetrnejšie k životnému prostrediu - 2 (A) Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.Neplytvať a nič nevyhadzovať – na to by sme ale mali myslieť už pri nákupe potravín. Pokračuje Mária Petríková:

Vianoce šetrnejšie k životnému prostrediu - 2 (B) Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

V aktuálnom seriáli hovoríme o tom, ako aj počas vianočných príprav by sme mali myslieť na životné prostredie. Dnes sa zameriame na výzdobu a začneme stromčekom. Umelý, alebo radšej živý? Mária Petríková sa spýtala Petry Slezákovej zo Zero waste Slovakia:

Vianoce šetrnejšie k životnému prostrediu - 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Ak ešte stále nemáte vybraté vianočné darčeky, možno vás inšpiruje dnešná časť seriálu o Vianociach šetrnejších k životnému prostrediu. Preto aj naše tipy budú z kategórie ekologické. Slovo má Mária Petríková.

Vianoce šetrnejšie k životnému prostrediu - 4 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Vianoce šetrnejšie k životnému prostrediu - to je téma nášho aktuálneho Seriálu týždňa. V poslednej časti sa pokúsime zabaliť darčeky tak, aby nevznikol zbytočný odpad. Mária Petríková oslovila Zuzanu Labašovú z občianskeho združenia Živica.

Vianoce šetrnejšie k životnému prostrediu - 5 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.


Foto CANVA(622).jpg

Autorka: Mária Petríková; Foto: CANVA

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame