Na Slovensko nechodí často a keď príde, tak len za rodičmi do Levoče. Tento raz však prišiel aj do Bratislavy. Bol jedným z členov poroty prestížnej architektonickej súťaže CE-ZA-AR. Potešilo ho to, lebo architekt Pavol Mikolajčák už takmer 20 rokov úspešne pôsobí v Taliansku. Keď mu Ľubica Hargašová navrhla stretnutie, veľmi chcel, aby to bolo v rozhlasovej pyramíde.
Naši a svetoví: Pavol Mikolajčák 1 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Architekt Pavol Mikolajčák, pôvodne chcel ísť do sveta najmä preto, aby sa naučil jazyk. Aj štúdium vo Viedni si zvolil pre to. A keď na školskej nástenke našiel ponuku praxovať v prestížnom architektonickom ateliéri v Južnom Tirolsku využil ju. Dnes má v Taliansku vlastný ateliér a jeho projekt horskej chaty v Dolomitoch, čí prístavby domu v Nemecku ocenili dokonca už aj v Číne. V rozhovore s Pavlom Mikolajčákom pokračuje Ľubica Hargašová.
Naši a svetoví: Pavol Mikolajčák 2 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Zodpovednosť, precíznosť, úcta k tradičným hodnotám , vrúcny vzťah k prírode a cit. Podľa Ľubice Hargašovej toto všetko prinieslo svetový úspech mladému architektovi Pavlovi Mikolajčákovi.
Naši a svetoví: Pavol Mikolajčák 3 Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Ale nikdy nehovor nikdy. Keď dokázal Pavol Mikolajčák uspieť v Taliansku, Švajčiarsku, v Nemecku, dokonca si priniesol aj akéhosi Oscara - prestížnu cenu za architektúru z Číny, prečo by nemohla prísť ponuka aj z rodnej krajiny?