Rádio SLOVENSKO Slovensku 2022. ĎAKUJEME!

Rádio SLOVENSKO Slovensku 2022. ĎAKUJEME!

Rádio Slovensko aj v roku 2022 v spolupráci s portálom ludialudom.sk zorganizovalo charitatívny projekt Rádio Slovensko Slovensku. Redaktorka a moderátorka Marianna Kovácsová prešla počas leta na bicykli naprieč Slovenskom a počas svojej cesty priblížila osudy ľudí a občianskych združení, ktoré sú združené v projekte ludialudom.sk.

Rádio Slovensko sa k projektu vrátilo aj počas decembra, kedy mohli poslucháči opäť finančne podporiť príbehy prostredníctvom darcovskej DMS alebo priamo na webovej stránke ludialudom.sk. V tomto predvianočnom čase sa podarilo vyzbierať takmer 16 000 eur a v tomto roku tak poslucháči podporili ľudí, ktorí pomoc naozaj potrebujú sumou vyše 48 000 €.

Prostredníctvom Rádia Slovensko sa poslucháči zoznámili s osobami i s občianskymi združeniami, ktoré sú aj v tomto neľahkom období odkázané na pomoc iných. V tohtoročnom projekte Rádio Slovensko Slovensku putovala finančná pomoc dvadsiatim konkrétnym výzvam, silným ľudským príbehom z portálu ludialudom.sk.

„Aj keď ĽudiaĽuďom.sk je on-line nástroj pomoci, sme radi, že sa príbehy našich príjemcov mohli vďaka spolupráci s Rádiom Slovensko dostať aj do rozhlasového éteru. Mnohokrát si totiž neuvedomujeme, v akých desivých podmienkach žijú a s akou silnou nepriazňou osudu bojujú mnohí ľudia na Slovensku, kým to nevidíme či nepočujeme. Druhý ročník projektu Rádio Slovensko Slovensku ukázal, že dobro v nás stále žije a vieme ho posúvať ďalej. Takmer 50-tisíc darov od ľudí po celom Slovensku je obrovská smršť pomoci, ktorú nie je možné nijako prehliadnuť. Vďaka patrí každému jednému darcovi, ktorý k nej prispel,“ vyjadril nadšenie riaditeľ neziskovej organizácie Ľudia ľuďom Roland Kyška.

V projekte Rádio Slovensko Slovensku 2022 sa počas leta podarilo vyzbierať 32 632 eur. V predvianočnom období vyzbieral poslucháči Rádia Slovensko pre ľudí v núdzi ďalších 15 883 eur. Celkovo za dva roky projektu boli konkrétne príbehy v spolupráci s poslucháčmi Rádia Slovensko podporené sumou až 82 260 €.

„V roku 2022 sme pracovali na projekte Rádio Slovensko Slovensku v jeho hlavnej fáze počas leta, ale komunikáciu príbehov sme pridali aj v priebehu jesene a v emotívnom predvianočnom období. Decembrová finančná zbierka našich poslucháčov bola podobne, ako v lete potešujúca. Výťažok nájde správny cieľ a všetkým darcom patrí naše „ďakujeme“,“ povedal za Rádio Slovensko Milan Urbaník.

Do podpory sa poslucháči zapojili na konci roka primárne prostredníctvom DMS. Zimná edícia projektu našla pozitívnu odozvu aj nárastom finančných darcov na partnerskom portáli ludialudom.sk

Foto CANVA(983).jpg

Rádio SLOVENSKO

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame